شنبه، 2 بهمن 1400 - 14:51

مردم به هیچ عنوان در برابر کیف قاپ ها مقاومت نکنند

شماره: 15956
Aa Aa

او با بیان این که سن برخی از سارقان موبایل قاب از ۱۸ سال به پایین آمده از مردم خواسته مقاومت نکنند چرا که امکان دارد مورد حمله شدید سارق قرار بگیرند.

جلیل موقوفه‌ای، رئیس پلیس پیشگیری تهران؛
مردم به هیچ عنوان در برابر کیف قاپ ها مقاومت نکنند

جلیل موقوفه‌ای، رئیس پلیس پیشگیری تهران اظهار کرد:

آمار کیف قاپی در تهران و در هشت‌ماهه نخست امسال دو درصد افزایش یافته است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از باشگاه خبرنگاران، او ادامه داد:

انگیزه مجرمان و فضای مناسب برای وقوع جرم عوامل بسیار مهمی است که در بحث انگیزه مجرم موضوع به سازمان‌های کلان کشوری باز می‌گردد و این موضوع به شهروندان ارتباطی ندارد. در بحث از بین بردن فضای مناسب برای وقوع جرم موضوع به خود شهروندان برمی گردد. شهروندان فضا را برای سارق ایجاد نکنند تا او بخواهد اقدام به کیف قاپی کند.

او با بیان اینکه در حال حاضر وقوع موبایل قاپی بیشتر از کیف قاپی است گفت:

کیف قاب‌ها معمولاً در اطراف بانک ها، بازارها، دفاتر رسمی و نقاط کور در سطح معابر مشغول پرسه زنی هستند لذا باید دقت کنیم تا به سادگی گرفتار قاب زن‌ها نشویم. با توجه به بحث اقتصادی و بالا بودن قیمت تلفن‌های همراه روز به روز تلفن‌های مدل بالا به بازار می‌آیند و این موضوع عاملی برای وقوع سرقت توسط سارقان است.

او گفت:

سن برخی از سارقان موبایل قاب از ۱۸ سال به پایین آمده است. باید حواسمان باشد تا در دفاع از خود و دیگران از چهارچوب قانون خارج نشویم. نباید اقدامی خشن‌تر و خطرناک‌تر علیه اقدامی که سارق در هنگام سرقت انجام داده انجام دهیم و به او آسیب برسانیم تا در ادامه به دردسر نیفتیم. توصیه ما به مردم این است که اگر دچار کیف قاپی شدند به هیچ عنوان مقاومت نکنند چرا که امکان دارد مورد حمله شدید سارق قرار بگیرند لذا برای ما حفظ جان از مال شهروندان مهمتر است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان