مردم می‌گویند گرانی‌ها نیز تقصیر روحانیون است‌ | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 13 اسفند 1402 - 2:41

مردم می‌گویند گرانی‌ها نیز تقصیر روحانیون است‌

شماره: 18363
Aa Aa

در هیچ کدام از دوره های پهلوی، قاجار، دوران زندیه، افشاریه، صفویه و تا شاهان قبل از اسلام ایران به اندازه انقلاب اسلامی رشد و توسعه نداشته است.

حسینی، نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد؛
مردم می‌گویند گرانی‌ها نیز تقصیر روحانیون است‌

سید نصیر حسینی، نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در اردوی یک روزه خانوادگی مستمری بگیران و معمرین این استان اظهار کرد:

جایگاه عالم و مبلّغ دین در پیشگاه خداوند جایگاه ارزش‌گذاری برای همه کارها و جایگاه انبیاءست.

به گزارش اسپادانا خبر، او گفت:

برخی خانواده هستند که به فرزندان یا همسران خود اجازه نمی‌دهند وارد حوزه علمیه و طلبه شوند و گاهی داریم از یک طرف می‌گویند طلاب فقیرند و اجازه نمی‌دهیم بروند و از طرف دیگر هم می‌گویند همه چیز را همین طلاب و روحانیون خورده‌اند و همه تقصیرات را گردن‌شان می‌اندازند. گرانی‌هایی که طی سال‌های اخیر رخ داده به مردم فشارهای زیادی وارد کرده است که گاهی به ما می‌گویند گرانی‌ها نیز تقصیر روحانیون است‌. ما در این جایگاه نه پولی در دسترس داریم و نه اختیاری در عزل و نصب‌ها داریم و در واقع به نام ما و به کام دیگران است. متأسفانه گاه اهانت‌ها گریبان‌گیر ما روحانیون است. هر چند مشکلاتی وجود دارد اما به یاری خدا و به برکت ولایت فقیه حل خواهد شد.

او ادامه داد:

نعمت و برکتی که طی انقلاب اسلامی نصیب ملت ایران شد در هیچ دوره‌ای از تاریخ نصیب نشده بود. ما برکات و دستاوردهای انقلاب را با همه زمان‌های قبل از انقلاب مقایسه می‌کنیم آدم منصف می‌بیند که طی زمان طاغوت پهلوی، قاجار، دوران زندیه، افشاریه، صفویه و همه اینها تا شاهان قبل از اسلام در همه این‌ها هیچ‌کدام ایران اسلامی به اندازه انقلاب رشد و توسعه نداشته است. در بحث جهاد تبیین سخنان علما و روحانیون بسیار اثرگذار است و باید گذشته را برای جوانان تشریح کنند و حتی خانواده‌های روحانیون نیز زبان گویای دستاوردهای انقلاب باشند. اینکه با ما دشمنی می‌کنند بدین جهت است که ولایت فقیه به این ملت عظمت، شکوه، توسعه و پیشرفت بخشیده است. ملتی که تا قبل از انقلاب توسری خور بوده اکنون آقا و سرور شده است خب مسلما باید هم با ملت و نظام جمهوری اسلامی دشمنی کنند. انگلیسی‌ها نفت سیاه را در دست می‌گرفتند و می‌گفتند این ماده بدبوی زشت به هیچ دردی نمی‌خورد و جوری برای مردم ما وانمود کرده بودند که مردم استان ما می‌گفتند «هر که عشق علی در دلشه، نفت سیاه سی چنشه» آیا واقعا به درد نمی‌خورد؟ این در صورتی است که امروزه تمام دنیا روی موضوع نفت می‌چرخد و حیات‌بخش شده است. امروز نیز می‌دانند که جمهوری اسلامی و ولایت فقیه از چه ظرفیت و پتانسیلی در ابعاد مختلف برخوردار است، دارند مردم را علیه روحانیون، ولایت فقیه و علماء بدبین می‌کنند. روحانیت زیر بار ظلم نمی‌رود و مردم را به سمت جهالت و حقارت دعوت نمی‌کند بلکه روحانی شیعه همیشه مردم را حماسی، با عرضه و در مسیر علم، دانش و توسعه حرکت می‌دهد، بنابراین می‌خواهند به شکلی مردم را بدبین کنند و متأسفانه گاهی هستند روحانیونی که زبان گویای دشمن می‌شوند و همان گونه که دشمن می‌خواهد حرف می زنند. مشکلاتی هم وجود دارد مانند آسیب‌های اجمتاعی، طلاق، تیراندازی‌ها، قبرسازی‌ها، هزینه‌های گزاف در مراسمات ترحیم و عروسی و... باید روشنگری و تحلیل‌های اساسی صورت بگیرد روحانیون در سخنرانی‌های خود مردم را هدایت و رهنمایی کنند. امروزه اکثر تلاش‌ها این است تا منبرها و سخنرانی‌ها را کمرنگ کنند لذا ما باید نهایت تلاش خود را برای بر ملا کردن این نقشه‌ها انجام دهیم.

  •  

او در نشست با مسئولان دستگاه قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز ا انتقاد شدید از رواج بدحجابی در شهرهای این استان گفت:

قانون و شرع می‌گوید باید با بدحجابی برخورد شود. کاری کنید تا چنین افرادی در مسیر قانون حرکت کنند برای مثال در نزدیکی منزل ما تا ساعت های بعد از نیمه شب نمی‌توانستیم از صدا و حرکات اراذل و اوباش بخوابیم اما خوشبختانه در طرح ارتقای امنیت اجتماعی کاری شده که اراذل و اوباش کمتر می‌توانند عرض اندام کنند و عربده کشی و قمه کشی تا حدود بسیار زیادی کم شده است.

وی با بیان اینکه وقتی به کف خیابان نگاه میکنیم وضعیت مناسبی دیده نمی شود و در شان و شایسته انقلاب و مکتب و نظام جمهوری اسلامی نیست گفت:

مشکلات زیادی داریم که یکی از آنها همین پوشش های نامناسب است چرا باید دختر مسلمان شیعه شلوار پاره به پا کند؟ برخی از این پوشش‌ها معاندت و مقابله با احکام الهی است. برخی‌ها می‌گویند کار فرهنگی انجام دهید و نباید مقابله با این گونه افراد و بدحجابی ها شود. کار فرهنگی تا اندازه‌ای جواب می دهد. تا کنون چه کسی یا مسئولین و یا نیروی انتظامی در کوچه و خیابان با این بدحجابی های رایج مقابله کرده؟ چه موقع می خواهند چنین چیزهایی را در کف خیابان جمع کنند؟

وی با بیان اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر ما هم به تعداد و اندازه کافی نیرو ندارد گفت:

پوشش‌ها آشکارا فساد به بار می‌آورد.

حسینی ضمن انتقاد شدید از وضعیت گروه‌های کوهنوردی و عدم ساماندهی آن‌ها گفت:

دختران با لباس‌های نامناسب و با افراد مختلف و به صورت مختلط گاها در کوه‌ها سرگردان هستند و هیچ گونه قانون و شرعی هم رعایت نمی شود.

وی از وضعیت فضای مجازی هم انتقاد کرد و گفت: ب

اید برخورد قضایی محسوسی هم با ناهنجاری ها در فضای مجازی انجام شود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان