مردم می توانند حضور سگ در آپارتمان ها را گزارش دهند | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 20 آذر 1402 - 17:17

مردم می توانند حضور سگ در آپارتمان ها را گزارش دهند

شماره: 19066
Aa Aa

یکی از دلایل پرتکرار تصادفات رانندگی این بوده که سگ از ماشین بیرون آمده و باعث حواس پرتی راننده شده اما جریمه حضور سگ در خودرو اصلاً بازدارنده نیست.

مهدی حاجیان، سخنگوی فراجا اعلام کرد؛
مردم می توانند حضور سگ در آپارتمان ها را گزارش دهند

مهدی حاجیان، سخنگوی فراجا گفت:

پلیس آن جا که سگ گردانی موجب رعب و وحشت مردم شود و مردم از این موضوع آسیب ببینند به واسطه درخواست‌های مردمی به صحنه ورود کرده و برخورد می‌کند.

به گزارش اسپادانا خبر، وی افزود:

مبنای بسیاری از برخوردهای پلیس با مقوله سگ گردانی درخواست‌های مردمی است. مردمی که در آپارتمان‌ها زندگی می‌کنند از پلیس تقاضا دارند تا با این موضوع برخورد کند. پلیس در معابر عمومی هم با سگ گردانی برخورد می‌کند چرا که عموم مردم حق دارند در معابر با آسایش تردد کنند و وجود سگ‌ها این آسایش را برهم می‌زند. در اینجا پلیس طبق قانون و شرع تذکر می‌دهد.

حاجیان ادامه داد:

عدم ورود سگ‌ها به پارک‌ها را مردم بارها از طریق ۱۱۰ به پلیس اعلام کردند و خواستار برخورد با افرادی که سگ را به داخل پارک می‌آورند شدند چرا که پارک‌ها محل آسایش افراد هستند و سگ‌ها این آسایش را برهم می‌زنند. لایحه‌هایی در مورد سگ گردانی به مجلس رفته است که باید زودتر در رابطه با آن تصمیم گیری شود و مجازات‌های ترمیمی و بازدارنده جایگزین مجازات‌های فعلی شود.

حاجیان با بیان اینکه مجازات‌های فعلی در زمینه سگ گردانی بازدارندگی ندارد گفت:

مجازات‌های فعلی باعث نمی‌شود افراد تنبیه شوند. قانونگذار باید به معنای واقعی برای این لایحه و مجازات‌های مربوط به سگ گردانی تعیین تکلیف کند چرا که سگ گردانی باعث رعب و وحشت است.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل پرتکرار تصادفات رانندگی این بوده که سگ از داخل ماشین بیرون آمده و باعث حواس پرتی راننده شده است گفت:

حضور سگ در خودرو جریمه دارد اما رقم این جریمه بسیار پایین است و اصلاً بازدارنده نیست.

حاجیان در پاسخ به سوالی بنی بر اینکه اگر افراد از حضور سگ در محلی شکایت داشته باشد پلیس چگونه مداخله می‌کند اظهار داشت:

پلیس در صحنه حضور پیدا می‌کند و سگ و صاحب سگ را بعد از تشکیل پرونده به کلانتری منتقل می‌کند. مردمی که در آپارتمانشان سگ حضور دارد می‌توانند تحت عنوان سلب آسایش اقدام کنند و شکایت خود را نزد پلیس مطرح کنند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان