پنجشنبه، 9 تير 1401 - 15:44

مردم نیاز نیست هر چیزی را بدانند

شماره: 17808
Aa Aa

گیر دادن بی مورد به مسئولان و پرداختن به حریم خصوصی و زندگی شخصی افراد نه مطالبه گری که تفتیش در زندگی و حریم خصوصی است.

مهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌غربی؛
مردم نیاز نیست هر چیزی را بدانند

سید مهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان‌غربی در همایش دانشجویی «مطالبه گری منطقی و هوشمندانه» در محل سالن آمفی تئاتر پردیس دانشگاه ارومیه گفت:

گیر دادن بی مورد به مسئولان و پرداختن به حریم خصوصی و زندگی شخصی افراد مطالبه گری نیست؛ نباید این موارد با مطالبه گری اشتباه گرفته شود.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از حوزه، او اظهار داشت:

مطالبات باید همراه با رعایت شأن مسئولان و نیز با رعایت اخلاق باشد. این طور نباشد که احساس شود فردی در مسیر مطالبه گری دنبال خدشه دار کردن جایگاه و خود آن عنوان و مسئولیت است. مطالبه از عملکرد مسئولان باید مورد توجه و دقت قرار گیرد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان‌غربی عنوان کرد:

شخصیت حقیقی و حیثیت خانوادگی یک مسئول را نباید به مفهوم مطالبه گری ارتباط داد. این نوع رفتارها به معنای تفتیش در زندگی و حریم خصوصی است و باید از این نوع نگاه و رفتار خودداری کرد.برخی با این استدالال که مردم باید همه چیز را بدانند نسبت به انتقال هر مطلبی به عموم اقدام می‌کنند. این اقدام نادرست و غیرمنطقی است. به عنوان مثال اینکه مردم تصاویر یک تصادف وحشتناک را ببینید بر اساس کدام منطق است؟ چرا مردم باید چنین مواردی را ببینند؟ این نمایش تصاویر و خدشه دار کردن اذهان و قلوب مردم چه تاثیری بر زندگی عمومی دارد؟ در این موارد باید دقت کافی شود که مردم نیاز نیست هر چیزی را بدانند بلکه باید آنچه در جامعه نیاز است را بدانند و از آن مطلع باشند.

وی ادامه داد:

تریبون نماز جمعه، چه در سخنرانی پیش از خطبه و چه حتی قسمتی از زمان ارائه خطبه در خدمت دانشجویان و دغدغه مندان است. مطالبات مردمی باید در تریبون نماز جمعه از زبان دانشجویان، دغدغه مندان و مطالبه گران منطقی و منصف بیان شود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان