مشمول لطف الهی شده ایم که سایه حکومت اسلامی بر سرمان است | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 31 ارديبهشت 1403 - 14:05

مشمول لطف الهی شده ایم که سایه حکومت اسلامی بر سرمان است

شماره: 22367
Aa Aa

دشمن نمی‌خواهد مردم ما لحظه‌ای آرامش و آسایش داشته باشند| برخوردها با افرادی که با هدف اقدام به کشف حجاب می کند سخت‌تر و جدی‌تر خواهد بود.

منتظری، دادستان کل جمهوری اسلامی ایران؛
مشمول لطف الهی شده ایم که سایه حکومت اسلامی بر سرمان است

 منتظری، دادستان کل جمهوری اسلامی ایران در جمع طلاب و اساتید حوزه علمیه مرحوم آیت الله ایروانی گفت:

اکنون که ما مشمول لطف الهی شده و در کشوری زندگی می‌کنیم که سایه نعمت و رحمت حکومت اسلامی بر سرمان است.

به گزارش اسپادانا خبر، او گفت:

خداوند به وسیله حضرت امام راحل این حکومت اسلامی را در کشور ایرانی اسلامی بنا نهاده و اکنون سکان هدایت این کشور در اختیار نائب برحق حضرت ولی‌عصر ارواحنا فداه است و بحمدالله کشور در تلاطم سهمگین طوفان های مختلف توانسته است به مسیر رشد و تعالی خود ادامه دهد.

وی گفت:

یکی از وظایف قشر طلبه تبیین و روشنگری است. باید در همه عرصه ها همچون عرصه سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و ... به جهاد تبیین بپردازیم و دست دشمن را برای مردم رو کنیم که پشت پرده بسیاری از مشکلات فرهنگی و سیاسی و اقتصادی کشور دشمن حضور دارد و نمی‌خواهد کشور ما و مردم ما لحظه‌ای آرامش و آسایش داشته باشند.

او در خصوص کشف حجاب‌های صورت گرفته نیز اظهار داشت:

ما معتقد هستیم که موضوع حجاب قبل از اینکه نیاز به کار قضایی داشته باشد نیازمند کار فرهنگی است. نباید کار فرهنگی را با کار قضایی پیش برد البته در مقوله کشف حجاب‌های اخیر ما افراد را به یک چشم نمی بینیم و چه بسا کسانی هستند که از روی ناآگاهی و غفلت دچار این خطا می شوند اما دستگاه قضایی نسبت به کسانی که تعمدا و از روی عناد با نظام دست به این کار میزنند برخوردی قاطعانه خواهد داشت و اجازه نخواهد داد وابستگان به دشمنان از این موضوع به نفع دشمن و به جهت ضربه زدن به نظام اسلامی سوء استفاده کنند.

وی همچنین گفت:

لایحه عفاف و حجاب بر اساس اینکه کار فرهنگی و اعتقادی در اولویت است تهیه شده و به مقامات و مسئولان سایر قوا هم داده شده تا نقطه نظرات و اصلاحات مدنظر خود را در آن مورد توجه قرار دهند. در این لایحه سعی شده است که نسبت به کسی که دچار غفلت شده با کسی که تعمدا و با قصد و غرض اقدام به کشف حجاب می نماید تمایز قائل شده و طبیعتا برای فردی که با هدف اقدام به کشف حجاب می کند برخوردها سخت‌تر و جدی‌تر خواهد بود.

 

 منبع| روابط عمومی دادستانی کل کشور

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان