دوشنبه، 11 مهر 1401 - 21:55

معلوم نیست چرا عده ای به دنبال جمع‌آوری گشت ارشاد هستند

شماره: 19594
Aa Aa

عده ای نخبه بی دین درباره گشت ارشاد نظریه می دهند؛ زن بی حجاب فساد را وارد جامعه کرده و جوان در برابر زن نیمه عریان با موی پریشان فاسد می شود.

سید احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد؛
معلوم نیست چرا عده ای به دنبال جمع‌آوری گشت ارشاد هستند

سید احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد در خطبه‌های نمازجمعه این شهرستان با اشاره به حضور ابراهیم رئیسی، رییس جمهور ایران در نیویورک و موضوع الحاق ایران به سازمان شانگهای گفت:

این شرایط در زمانی به وجود آمده که کشور در حال برداشتن قدمهای متعالی است به طوریکه با اتصال به پیمان شانگهای در برابر تحریمها جایگاه متعالی پیدا کرده است.

به گزارش اسپادانا خبر، او گفت:

عناصر و جریانی در کشور می خواهند در کشور بی حجابی را گسترش دهند که اینها دشمن دین هستند و برداشتن حجاب همان خط دین ستیزی است. مساله حجاب از روز نخست انقلاب در کشور وجود داشته اما مورد توجه لازم قرار نگرفته است و برخی دولتها در مساله حجاب غفلت کردند و آن طور که باید به وظیفه خود عمل نکردند مثلا قانون حجاب در سال ۸۵ به تصویب رسید و ۲۰دستگاه و نهاد وظیفه اجرای آن را بر عهده گرفتند اما هم اینک که ۱۷ سال از تصویب آن می گذرد دستگاههای مسوول چنان که باید به وظیفه خود در این زمینه عمل نکرده اند. در بین این دستگاهها، تنها نیروی انتظامی وظیفه سلبی و حتی پیشگیری را بر عهده دارد که در حوادث اخیر و در موضوع بی حجابی این میزان باید هزینه بدهد آن هم دستگاهی که محور اقتدار نظام است.

امام جمعه مشهد گفت:

بی حجابی، گناه و تجاهر به فسق و ابزار سلطه دشمن بر ما بوده است و ناهنجاری اجتماعی ایجاد می کند و زن بی حجاب به دنبال خود فساد را وارد جامعه کرده و جوان در برابر زن نیمه عریان با موی پریشان فاسد می شود. ما در مساله حجاب چه از نظر فقهی و چه قضایی هیچ نقطه ابهامی نداریم و قرآن نیز در چند جا به صراحت مساله حجاب و لزوم آن را بیان کرده است و معلوم نیست چرا عده ای به دنبال جمع‌آوری گشت ارشاد در کشور هستند و در این مساله نیروی انتظامی به وظیفه خود در برابر بی حجابی عمل می کند و به طور قطع با جوانان مجرد که نمی توان با زنان بی حجاب برخورد کرد لذا باید از زنان برای این موضوع استفاده کرد. آن وقت یک عده نخبه و البته بی دین در کشور هستند که درباره گشت ارشاد نظریه می دهند و نظریه آنها نشان می دهد که با دشمن دست داده اند که تا این حد با دین مقابله می کنند اما ملت ایران، ملتی مسلمان و  مردم ما زهرا شناس و زینب شناس هستند و آرم و نشان حضرت زینب(س) هم مساله حجاب است. هم اکنون هم اگر شما دانشگاه فردوسی مشهد را ببینید دانشجویان و اساتید دانشگاهی زیادی با حجاب و نخبه هستند و زنان اندیشمند و نخبه در برخی تخصصها با یک حجاب قوی حضور دارند. عده ای که به عنوان سیاستمدار و نخبه مطرح می شوند در برخی بیانیه‌ها و اظهارات خود در باره حجا، طرفدار جنگ با دین و حکمرانی دین در کشور شده اند و افرادی که با بیانیه ها و اظهارات خود در باره حجاب مطالبی را عنوان کردند فکر عاقبت خود باشند چون عرصه امتحان سنگینی است و این افراد باید از خدا بترسند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان