ملاک ارزیابی در پذیرش مسئولیت‌ها نماز است | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 13 اسفند 1402 - 2:15

ملاک ارزیابی در پذیرش مسئولیت‌ها نماز است

شماره: 21054
Aa Aa

مشکل بزرگ جوانان در اغتشاشات قطع ارتباط معنوی با خدا بود| هر کدام از مؤمنان احساس کردند در مجموعه‌ای نسبت به نماز کوتاهی می‌کنند گزارش کنند.

احمد وحیدی، وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران؛
ملاک ارزیابی در پذیرش مسئولیت‌ها نماز است

احمد وحیدی، وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران در اختتامیه بیست و نهمین اجلاسیه سراسری نماز ملاک ارزیابی در پذیرش مسئولیت‌ها را امر نماز معرفی کرد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، او با بیان اینکه امر نماز باید در وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی ما جدی گرفته شود گفت:
این نهضتی که ستاد اقامۀ نماز پیش گرفته است ثمرات بزرگی به همراه دارد. همگان مکلفیم در ترویج نماز اقدام کنیم که اگر انجام ندهیم در پیشگاه خداوند مؤاخذه می‌شویم. در زمانه‌ای هستیم که دشمن علیه ما بسیج شده است و دین‌ستیزی را پیشۀ راه خود کرده است؛ نمونه‌اش همان نشریۀ معلوم‌الحال فرانسوی است. در اغتشاشات مشکل بزرگی که جوانان داشتند قطع ارتباط معنوی با خدا بود. در چنین شرایطی با چه ابزاری بهتر از معنویت و نماز می‌توانیم به تقابل با دشمن بپردازیم؟ با چه گفتاری و با چه رفتاری و چه روش‌هایی می‌توانیم به تبلیغ امر نماز بپردازیم؟ اصولاً کار فرهنگی با چه روش و ادبیاتی باید صورت گیرد؟ دربارۀ اینها باید فکر کنیم.

وی گفت:

تعداد قابل توجهی از مساجد ما امام جماعت ندارد. عادت کردیم در مسجد را می‌بندیم یعنی با عادت‌ها و رویه‌هایی مواجهیم که معلوم نیست از کجا نشأت گرفته است. از استانداران و بخشداران و ... همگان مکلفند در ترویج نماز اقدام کنند. منتها یک کاری که برعهدۀ ماست این است که امام جماعت محل استقرار می‌خواهد که این را باید حل کنیم. یعنی زمینۀ استقرار امام جماعت را فراهم کنیم تا نماز در مسجد برگزار شود. این مسئله را از روستاها و شهرها تا هر نقطۀ دیگری پیگیری می‌کنیم. هر کدام از مؤمنان احساس کردند در مجموعه‌ای نسبت به نماز کوتاهی می‌کنند به ما گزارش کند. ملاک ارزیابی ما در پذیرش مسئولیت‌ها امر نماز است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان