چهارشنبه، 4 خرداد 1401 - 22:00

مهار نرخ اجاره بها در دستور کار دولت ایران قرار گرفت

شماره: 16494
Aa Aa

ابراهیم رئیسی در دیدار «رابرت دوسی» وزیر امور خارجه توگو نیز گقته است که جمهوری اسلامی ایران از استقلال، پیشرفت و رفاه مردم آفریقا حمایت می‌کند.

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت؛
مهار نرخ اجاره بها در دستور کار دولت ایران قرار گرفت

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت ایران به ریاست سید ابراهیم رئیسی سه موضوع مهم و تعیین کننده در اقتصاد کشور مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش اسپادانا خبر، در این جلسه گزارش مرکز آمار ایران در مورد تورم دی ماه و اجاره مسکن در سبد هزینه خانوار مطرح و پس از بررسی مقرر شد ستاد هماهنگی اقتصادی سیاست حمایتی در این زمینه را با هدف کنترل رشد اجاره بها و حمایت از اجاره‌نشینان تدوین و ارائه کند.
در این جلسه گزارشی از وضعیت رشد نقدینگی و عملکرد بانک‌ها ارائه شد و رئیس جمهور دستور داد بانک مرکزی سیاست‌های لازم برای مدیریت رشد نقدینگی را تدوین و در سریع‌ترین زمان ممکن به ستاد هماهنگی اقتصادی ارائه کند.

  •  

سید ابراهیم رئیسی همچنین در دیدار «رابرت دوسی» وزیر امور خارجه توگو با بیان اینکه کشورهای آفریقایی از ذخایر طبیعی، معدنی و نیروی انسانی غنی و با استعدادی برخوردار هستند اظهار داشت:

تهران بدنبال توسعه همه‌جانبه روابط با کشورهای آفریقایی از جمله توگو در راستای منافع مشترک ملت‌ها است. غربی‌ها در طول تاریخ عمدتا بدنبال استعمار و استثمار کشورهای قاره آفریقا بوده و امروز نیز به اَشکال مختلف امیال و منافع خود را در این قاره دنبال می‌کنند. تلاش مردم این قاره برای حفظ استقلال خود ارزشمند است و موفقیت‌شان در گرو تاکید بر هویت ملی، فرهنگی و ایستادگی در مقابل زیاده طلبی‌ها است.
او گفت:

کشورهای آفریقایی از ظرفیت‌های لازم برای توسعه و بالندگی برخوردار هستند و جمهوری اسلامی ایران از استقلال، پیشرفت و رفاه مردم آفریقا حمایت می‌کند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان