دوشنبه، 29 شهريور 1400 - 18:29

نماینده مجلس ایران از مردم خواست از خرید مواد غذایی خودداری کنند

شماره: 7419
Aa Aa

علاء الدین بروجردی گفته: اگر مردم خرید نکنند قیمت بسیاری از کالاها ارزان می‌شود؛ مردم از افزایش قیمت‌ها ناراضی هستند و اعتراض می‌کنند.

حجم خریدها در این مدت بیشتر شده؛
نماینده مجلس ایران از مردم خواست از خرید مواد غذایی خودداری کنند

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از خانه ملت، علاء الدین بروجردی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت توجه مسئولان اجرایی به کنترل قیمت مواد غدایی در آستانه فرارسیدن ماه رمضان گفت:

افزایش قیمت مواد غذایی به معضل همیشگی کشور تبدیل شده و باید تدابیر لازم برای جلوگیری از گرانی اقلام خوراکی با توجه به شرایط اقتصادی جامعه اندیشیده شود.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر قیمت مواد غذایی حتی در مغازه های یک خیابان نیز با یکدیگر متفاوت است افزود: برای جلوگیری از افزایش قیمت مواد غدایی در ایام خاص باید نظارت دستگاه‌های نظارتی تشدید شود.

وی با بیان اینکه اگر مردم خرید نکنند قیمت بسیاری از کالاها ارزان می‌شود اظهار کرد: مردم باید در برابر افزایش قیمت‌ها مقاومت کنند این در حالی است که با گرانی اقلام خوراکی به جای اینکه حجم خرید کاهش پیدا کند و مردم از حضور در بازار خودداری کنند استقبال بیشتری از خرید صورت می‌گیرد و تمایل آنها برای خرید افزایش پیدا می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه مردم باید با افزایش قیمت مواد غذایی از خرید خودداری کنند خاطرنشان کرد: اگرچه مردم از افزایش قیمت‌ها ناراضی هستند و اعتراض می‌کنند اما حجم خریدها نیز در این مدت بیشتر شده. ممکن است مردم در برابر خرید مدتی مقاومت کنند اما پس از چند روز مجددا به سمت بازارها روانه می‌شوند.

عضو کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جلوگیری از افزایش قیمت‌ها فرمایشی نیست و باید با نظارت، کنترل موثر و همکاری مردم از آن جلوگیری شود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان