دوشنبه، 6 تير 1401 - 1:54

نمونه انقلاب اسلامی در هیچ کجای دنیا دیده نشده و نخواهد شد

شماره: 17872
Aa Aa

اصلاح اقتصادی مشکلات خاص خود را دارد و باید تحمل کرد| دشمن با تهاجم فرهنگی و اقتصادی و  از طریق فضای مجازی به دنبال گرفتن هویت مردم است.

منتظری، دادستان کل ایران عنوان کرد؛
نمونه انقلاب اسلامی در هیچ کجای دنیا دیده نشده و نخواهد شد

منتظری، دادستان کل ایران در اجلاسیه شهدای حقوقدان غرب کشور در  استان کرمانشاه گفت:

دشمن با تهاجم فرهنگی و اقتصادی و تحریم‌ها سعی دارد هویت مردم را بگیرد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از قوه قضاییه، او اظهار داشت:

نقش مردم در پیدایش و استمرار انقلاب بی بدیل است. در این مسیر عده ای بودند که در هدایت مردم نقش آفرینی کردند و آن‌ها را به سمت ارزش‌ها سوق دادند و آن علما بودند. نقش علما در زمان اختلاف افکنی دشمن در میان اقوام و مذاهب و رفع این اختلافات پررنگ تر است چرا که از بهره‌برداری های شوم دشمن جلوگیری می کند. در طول تاریخ هیچگاه نقش مردم و رهبران و علما در پیدایش و استمرا یک انقلاب این قدر پر رنگ نبوده است و به همین خاطر نمونه انقلاب اسلامی در هیچ جای دنیا دیده نشده و نخواهد شد و اینها همه به برکت اسلام و شهدا است.

او گفت:

انقلاب ما در طول ۴۴ سال که با فراز و نشیب های فراوانی مواجه بوده توانسته با هدایت و روشنگری حضرت امام و مقام معظم رهبری و هدایتگری های حکیمانه ایشان در کنار حضور ملت از تمام گردنه های خطر عبور کند. دشمن نیز در تمامی این سال‌ها از تمامی ترفندها برای ضربه زدن به انقلاب و مردم استفاده کرده است و یقینا بعد از این نیز دست نخواهد کشید بنابراین جوان های ما باید با بصیرت دینی و انقلابی راه شهدا و حفظ ارزشهای انقلاب را که سرمایه های بسیاری برای بدست آوردن آنها داده ایم را ادامه دهند. یکی از نشانه گذاری های دشمن گرفتن هویت جوانان است بنابراین جوانان به وظایف ملی، مذهبی و دینی خود عمل کنند و با روشن بینی به مقابله با دشمن بپردازند. بیشترین حربه و ضربه دشمن به جوان های ما از طریق فضای مجازی است که از آن طریق هویت، اخلاق و شرف جوانها را نشانه رفته است و می خواهد آن‌ها را به بی هویتی بکشاند.

وی ادامه داد:

جبهه دیگر دشمن برای ضربه زدن به نظام جبهه اقتصادی است و با تحریمهای ظالمانه و تنگ کردن معیشت مردم قصد دارد مردم را در مقابل نظام قرار دهد و فلسفه و اساس تحریم‌ها نیز همین است که مردم تحمل خود را از دست دهند. اما یقینا مردم با مقاومت خود درس بزرگی به دشمن خواهند داد چنانکه شهدای عزیز در جبهه جنگ همین کار را کردند. امروز وظیفه ما شناخت دشمن و برنامه هایش از ن آنچه مهم و مسلم است بصیرت و آگاهی مردم است.

وی گفت:

اصلاحات اقتصادی از ضروریات جامعه بود. بدون شک این اصلاحات ممکن است مشکلاتی را نیز به دنبال داشته باشد. این اصلاحات در دولت قبل نیز مطرح بود و مقام معظم رهبری در آن دوره با تشکیل شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران قوا بر وضعیت اقتصادی مردم و سامان دادن به آن تاکید داشتند و نیز بر اصلاح برخی امور از جمله بانکی، بودجه و تنگاهای اقتصادی مردم تاکید کردند اما متأسفانه کار اساسی انجام نشد. وضعیت اقتصادی قابل دوام نبود و نیازمند اصلاحات اساسی بود. اصلاح اقتصادی نیز مشکلات خاص خود را دارد و باید تحمل کرد و از مدیران اقتصادی و دولتمردان نیز انتظار می رود اصلاحات را با کمترین آسیب به مردم و خصوصا قشر ضعیف به سرانجام رسانند. بنابراین تحمل و همکاری مردم و هدایت مدیران در انجام اصلاحات و با کمترین آسیب می تواند به شکوفایی اقتصادی منجر شود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان