پنجشنبه، 2 آبان 1398 - 8:02

هزینه‌ خانوارهای ایرانی ۵۰.۴ درصد افزایش یافت

شماره: 7947
Aa Aa

تورم در گروه خوراکی‌ها بیش از ۷۴ درصد گزارش شده؛ گوشت قرمز و سفید، گوشت قرمز و ماهی‌ها درصد بالاترین تورم را داشته‌اند.

تفریح و فرهنگ ۷۵ درصد افزایش هزینه دارند؛
هزینه‌ خانوارهای ایرانی ۵۰.۴ درصد افزایش یافت

گزارش‌های رسمی مرکز آمار حاکی است تورم بار دیگر افزایش یافته و به روند رو به رشد خود در ماه‌های گذشته ادامه داده است. آنچه که اتفاق افتاده در نهایت به این منتهی شده که تورم سالانه با رشد ۳.۴ درصدی نسبت به اردیبهشت‌ماه به ۳۷.۶ درصد در خرداد ماه رسیده است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، این در حالی است که بررسی وضعیت هزینه‌ای خانوارهای ایرانی در خردادماه امسال نسبت به همین ماه در سال گذشته نشان داد که به طور میانگین ۵۰.۴ درصد هزینه‌های آنها افزایش یافته است.

در بین کالا و خدماتی که مردم در ماه گذشته مورد استفاده قرار داده‌اند، بالاترین سطح تورم نسبت به خردادماه سال گذشته مربوط به دخانیات با ۱۰۹ درصد بوده است.

اما تورم در گروه خوراکی‌ها بیش از ۷۴ درصد گزارش شده که در این گروه "گوشت قرمز و سفید و فرآورده‌های آن" با ۹۶.۴ و "گوشت قرمز و گوشت ماکیان" ۹۵ و "ماهی‌ها و صدف‌داران" با ۱۰۷ درصد بالاترین تورم را داشته‌اند.

همچنین مسکن در مقایسه با خردادماه سال گذشته ۲۶ درصد، " شکر، مربا، عسل، شکلات و شیرینی" با ۸۵ درصد و" لوازم خانگی" با ۸۳ درصد، "تفریح و فرهنگ" ۷۵ درصد افزایش هزینه دارند.

در بررسی تورم سالانه باید گفت که بالاترین سطح تورم به دخانیات با ۱۲۴ درصد اختصاص دارد و بعد از آن گوشت قرمز و گوشت سفید با بیش از ۷۰ درصد در رده‌های بعدی قرار دارد.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان