همه دستگاه‌های اجرایی با تمام توان برای کاهش نرخ تورم تلاش کنند | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 3 مهر 1402 - 9:50

همه دستگاه‌های اجرایی با تمام توان برای کاهش نرخ تورم تلاش کنند

شماره: 19332
Aa Aa

صنایع خودروسازی موظف شده اند در کنار افزایش تولید با نوآوری، ارتقای فناوری و کمک گرفتن از واحدهای دانش‌بنیان کیفیت خودروها را ارتقا دهند.

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران؛
همه دستگاه‌های اجرایی با تمام توان برای کاهش نرخ تورم تلاش کنند

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با اشاره به دغدغه رهبر انقلاب مبنی بر لزوم کاهش تورم گفت:

همه دستگاه‌های اجرایی و نهادهای اقتصادی ضمن کنترل هزینه های خود با تمام توان برنامه های مصوب را برای کاهش هر چه بیشتر نرخ تورم به‌ویژه در کالاهای مربوط به معیشت و سفره مردم اجرا کنند.

به گزارش اسپادانا خبر، در این جلسه گزارشی درباره روند کاهشی تورم ماهانه در کشور به‌ویژه کنترل رشد قیمت اقلام خوراکی در مردادماه بیان شد.

بر اساس این گزارش نرخ تورم مرداد ۲ درصد اعلام شد که در مقایسه با ماه‌های گذشته کاهش محسوسی داشته است.
در این جلسه همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارشی از نتیجه اقدامات خود در زمینه تولید و عرضه انواع خودرو در داخل کشور ارائه داد.
بر اساس این گزارش به همت صنعتگران داخلی میزان عرضه خودرو بدون نقص قطعه در پنج ماه اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد فزاینده‌ای یافته و صنعت خودرو کشور توانسته با تکیه بر توان و ظرفیت‌های داخلی زنجیره تولید را کامل کند.
پس از این گزارش صنایع خودروسازی کشور موظف شدند در کنار افزایش تولید با نوآوری و ارتقای فناوری و با کمک گرفتن از صنایع و واحدهای دانش‌بنیان تلاش خود برای ارتقای کیفیت خودروهای تولید داخل را مضاعف کنند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان