چهارشنبه، 28 مهر 1400 - 5:11

هکر‌ها شرکت‌های دفاعی آمریکا و اسرائيل را هدف قرار دادند

شماره: 15240
Aa Aa

فعالیت این هکرهای مرتبط با ایران روی مبادی ورودی خلیج فارس و یا شرکت‌های حمل و نقل دریایی که حضور تجاری در خاورمیانه دارند متمرکز بوده است.

مایکروسافت ادعا کرد؛
هکر‌ها شرکت‌های دفاعی آمریکا و اسرائيل را هدف قرار دادند

مایکروسافت ادعا کرد که هکر‌های مرتبط با ایران شرکت‌های حوزه فناوری‌های دفاعی آمریکایی و اسرائيلی را هدف قرار داده‌اند.

به گزارش اسپادانا خبر و بنا بر اطلاعیه مایکروسافت، «مرکز اطلاعات تهدیدات مایکروسافت» دسته تهدیدات جدید را که «دی‌ای‌وی-۰۳۴۳» عنوان شده برای نخستین بار در اواخر ژوئیه ۲۰۲۱ شناسایی و رصد آن را آغاز کرده است.

مایکروسافت می‌گوید که این هکرها همچنین روی مبادی ورودی در خلیج فارس و یا شرکت‌های حمل و نقل دریایی که حضور تجاری در خاورمیانه دارند متمرکز بوده است.

به گفته مایکروسافت، برخی از اقدامات هکرها موفقیت آمیز بوده است و آنها توانسته‌اند به کمتر از ۲۰ سامانه نفوذ کنند اما حساب‌های کاربری آفیس۳۶۵ که بخش «احراز هویت چندعاملی» (multifactor authentication) را فعال کرده بودند علیه نوعی عملیات کشف رمز حساب‌ها مقاوم بودند. دسته تهدیدات «دی‌ای‌وی-۰۳۴۳» شماری از شرکت‌های صنایع دفاعی که در زمینه تولید رادارهای نظامی، فناوری پهپادی، سامانه‌های ماهواره‌ای، و سامانه‌های واکنش فوری ارتباطاتی با آمریکا، اتحادیه اروپا و دولت اسرائيل همکاری دارند هدف قرار داد.

مشتریان سامانه‌های اطلاعات جغرافیایی و تجزیه تحلیل فضایی نیز هدف این هکرها بوده‌اند. چنین فعالیتی احتمالا «از منافع ملی جمهوری اسلامی ایران» پشتیبانی می‌کند.

مایکروسافت ارزیابی کرده است که این اقدام از تلاش دولت ایران برای ردیابی سازمان‌های امنیتی دشمنانش و ترابری دریایی در خاورمیانه پشتیبانی می‌کند.

مایکروسافت هشدار داده است که با توجه به حملات سایبری و نظامی گذشته ایران علیه اهداف کشتیرانی و دریایی، فعالیت اخیر موجب افزایش خطرات موجود علیه شرکت‌های فعال در بخش‌های یاد شده است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان