دوشنبه، 11 مهر 1401 - 21:03

هیئت دولت ایران تاسیس استان کرمان جنوبی را تصویب کرده است

شماره: 19250
Aa Aa

همزمان سیدمحمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس جمهور ایران گفته طرح تقسیم استان کرمان در دولت در حال بررسی بوده و هنوز چیزی اعلام  نشده است.

اعظمی ساردویی، نماینده جیرفت در مجلس؛
هیئت دولت ایران تاسیس استان کرمان جنوبی را تصویب کرده است

ذبیح‌الله اعظمی ساردویی، نماینده جیرفت در مجلس شورای اسلامی از تصویب تاسیس استان کرمان جنوبی در هیئت دولت خبر داد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از باشگاه خبرنگاران، او با بیان اینکه دولت در جلسه‌ای در تیرماه بر دولت روی تشکیل استان کرمان جنوبی بحث کرده و آن را مصوب کرده است گفت:

رئیس جمهور نیز در سفر استانی خود به شهر دارالولایه جیرفت استان کرمان،در جمع مردم این شهر از تشکیل استان کرمان جنوبی خبر داد. نمایندگان منتظر لایحه دولت هستیم تا به محض دریافت در اسرع وقت آن را بررسی و تصویب کنیم. طرح ارائه شده در مجلس شورای اسلامی شامل هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، رودبار، قلعه‌گنج، منوجان و فاریاب است که ۱ میلیون نفر جمعیت، ۵ میلیون تُن انواع محصولات کشاورزی، معادن غنی مس، آهن، کروم، تیتانیوم و ... را دارا هستند.

وی با بیان اینکه عدم توزیع عادلانه ثروت و اعتبارات دولت بین شمال و جنوب استان باعث شد که استان توسعه عادلانه پیدا نکند افزود:

همه شرایط برای تاسیس استان کرمان جنوبی آماده است و ما امیدواریم که استان کرمان جنوبی به زودی در دولت آقای رئیسی تاسیس شود و مردم کرمان جنوبی همیشه سپاسگزار نظام جمهوری اسلامی بوده و هستند. مردم نجیب کرمان جنوبی قدردان تلاش‌های رئیسی و دولت سیزدهم هستند و نام دولت مردمی برای همیشه در جنوب استان کرمان به یادگار خواهد ماند.

  •  

همزمان سیدمحمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس جمهور ایران درباره آخرین تصمیم دولت برای تقسیم استان کرمان به ایسنا گفته است:

طرح تقسیم استان کرمان در دولت در حال بررسی است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا هنوز تصمیمی گرفته نشده است؟ گفت:

هنوز چیزی اعلام  نشده است.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان