پنجشنبه، 20 مرداد 1401 - 13:10

هیچکس نبوده که معیشتش بعد از ازدواج بدتر شده باشد

شماره: 18504
Aa Aa

زمین، تسهیلات و مصالح در اختیار جوانان قرار دهید تا مسکن بسازند| امکانات تفریحی سازمان‌های دولتی را در اختیار زوج‌های جوان قرار دهید.

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران؛
هیچکس نبوده که معیشتش بعد از ازدواج بدتر شده باشد

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در آئین گرامیداشت هفته ازدواج در تالار وحدت و در جمع ۲۰۰ زوج جوان دستور داد تا مراکز امکانات تفریحی دولت و سازمانهای دولتی در اختیار زوج های جوان قرار گیرد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از صداوسیما، او با اشاره به جایگاه ازدواج در دین مبین اسلام و دیگر ادیان الهی گفت:

راهکار خانواده ساز وکار مربوط به خودرا دارد و باید این امر معروف ترویج شود. پیش قدم شدن خیرین ازدواج و فعالان حوزه ازدواج و خانواده ارزشمند است. عشق ورزیدن، مودت و دلدادگی اساس زندگی است. ازدواج امر بسیار مبارکی است. نگران معیشت هم نباشید. هیچکس نبوده که معیشتش بعد ازدواج بدتر شده باشد. قوام زندگی ها به مهریه نیست بلکه به مودت زوجین است.

رئیسی دولت را موظف به گسترش این معروف دانست و گفت:

خانواده‌ها هم مهریه را سنگین نگیرند. ارزش مهریه همسر من و دخترهایم هرکدام کمتر از یک سکه بهار آزادی است.

او خطاب به مسئولان مربوط دستور داد تا مراکز امکانات تفریحی دولت و سازمان‌های دولتی در اختیار زوج‌های جوان قرار گیرد. آئین نامه‌ای آن را ظرف دو هفته تنظیم و به سراسر کشور ابلاغ کنید.

وی با بیان این که وام های ازدواج باید تسهیل شود افزود:

بانک ها برای انتظار زوج ها و دریافت وام زمان بگذارد. آئین نامه آن ظرف ۱۵ روز آینده تنظیم شود تا زوجین برای تسهیلات معطل نشوند.

او گفت:

ما اعلام کردیم در طول ۴ سال ۴ میلیون مسکن بسازیم. ما عقب ماندگی ساخت مسکن در سال های گذشته را داریم. قانون ما را موظف و تسریع به تامین مسکن برای زوج های جوان کرده است. وزارت راه و شهرسازی تعاونی هایی تشکیل دهد و از خود جوان ها کمک بگیرید. با در اختیار گذاشتن زمین، تسهیلات و مصالح تا خود جوانان ساختن مسکن را شروع کنند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان