هیچ رسانه‌ای حق ناامید کردن مردم را ندارد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 28 خرداد 1403 - 15:20

هیچ رسانه‌ای حق ناامید کردن مردم را ندارد

شماره: 25468
Aa Aa

در حوزه رسانه‌ای باید و نبایدها به شکل دقیقی رعایت شود. هیچ رسانه‌ای حق ندارد مردم را از گذشته پرافتخار خود پشیمان و از آینده روشن ناامید کند.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛
هیچ رسانه‌ای حق ناامید کردن مردم را ندارد

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه رویداد «جام رسانه امید» گفت:

«ما امروز در جنگ ترکیبی همه‌جانبه قرار گرفتیم».

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، وی اظهار کرد:

نقطه تمرکز جریان رسانه‌ای دشمن ایجاد ناامیدی از آینده و پشیمانی از گذشته است و این موضوع بر کسی پوشیده نیست و خودشان هم به آن تاکید دارند. امروز دشمن همین نقطه قوت ما که توانستن است هدف گرفته است. ما در عرصه رسانه به تقویت ایمان و امید نیازمندیم. امروز دشمن در این میدان با ما مبارزه می‌کند و کار سختی در این حوزه از دو سال پیش آغاز کردیم تا به مسیر انقلاب بازگردیم. در حوزه رسانه‌ای باید و نبایدها به شکل دقیقی رعایت شود. هیچ رسانه‌ای حق ندارد مردم را از گذشته پرافتخار خود پشیمان و از آینده روشن در انتظارشان ناامید کند. این موضوع را در فضای رسانه‌ای و شورای فرهنگ عمومی دنبال می‌کنیم و این جزو اولویت‌های سال ماست. این امیدواری انتزاعی و شعاری نیست؛ علی الارض (روی زمین) است.

او تاکید کرد:

شب عملیات وعده صادق شب اعتلای فرهنگ انقلاب اسلامی و ضلالت و حضیض تمدن غربی بود. ما وقتی از تمدن و پیشرفت حرف می‌زنیم القایی نیست بلکه می‌خواهیم آن را نشان دهیم. بیش از ۷۵ درصد مردم ایران از عملیات وعده صادق احساس غرور کردند.

او گفت:

امروز ما در کاغذ تحریر به خودکفایی رسیدیم و ۱۵۵ میلیون جلد کتاب درسی دانش‌آموزان با کاغذ ایرانی چاپ شده است. ما باید زیست‌بوم رسانه‌ای نوجوانان و جوانان را تغییر دهیم تا این سخنان نیز به گوش آنان برسد.

اسماعیلی با تقدیر از فعالیت‌های حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان نیز اظهار کرد:

روزی نیست که کیهان یک تیتر و خبرش را به امیدآفرینی اختصاص ندهد. ما مخالف نقد نیستیم، ما را هم نقد کنید اما امید مردم نباید دچار خدشه شود و تحت تأثیر قرار گیرد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان