پنجشنبه، 20 مرداد 1401 - 13:42

واجب است امنیت روانی مردم در فضای مجازی تامین شود

شماره: 18507
Aa Aa

او گفته وزارت ارشاد باید ضمن حمایت از نویسندگان متعهد با متخلفین عرصه قلم در هر جایگاه و لباسی که هستند بدون گذشت مقابله کند.

سید محمد سعیدی، امام جمعه موقت قم؛
واجب است امنیت روانی مردم در فضای مجازی تامین شود

سید محمد سعیدی، امام جمعه موقت قم در خطبه های نماز جمعه مشهد گفت:

همه قوای کشور در جهت صیانت از حقوق عمومی ملت وظیفه دارند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از شفثنا، او ادامه داد:

واجب است امنیت روانی مردم در برابر شایعه سازان به خصوص در جنگ نرم در فضای مجازی تأمین شود.

او اظهار داشت:

جوانان و خانواده‌ها با الگو قرار دادن ائمه معصومین با ازدواج‌های سهل و آسان به سنت الهی عمل کنند که در این صورت جلوی بسیاری از آسیب‌های فردی و اجتماعی گرفته شود.

خطیب جمعه قم با اشاره یه روز قلم نیز عنوان داشت:

کرامت انسان با قلم محقق می‌شود و وزارت ارشاد باید ضمن حمایت از نویسندگان متعهد بدون گذشت با متخلفین عرصه قلم در هر جایگاه و لباسی که هستند مقابله کند.

وی افزود:

رهبری بر اساس سنت‌های الهی و با اشاره به حوادث سال ۶۰ تاکید کردند که خداوند سال ۱۳۶۰ خدای سال ۱۴۰۱ نیز می‌باشد که امدادهای غیبی در آن دوران نازل شد و امروز نیز خداوند به کسانی که او را یاری می‌کنند یاری می‌رسانند. سنت الهی به مثابه قانون مندی و وعده قطعی و تخلف ناپذیر است و همه سنت‌های الهی بر عزم و اراده ملت‌ها و عمل به تکلیف است و سنت الهی برخی مطلق و برخی سنت‌های الهی مقید به مجموعه شرایطی هستند. تغییر اجتماعی سازنده و اثرگذار به سمت پیشرفت و عدالت، متوقف بر ساخت جامعه بر مدار ایمان و عمل صالح است.

او گفت:

امنیت روانی مردم مصداق حقوق عامه است و منظور این است که مردم در برابر شایعات و دروغ‌ها چه از طریق فضای مجازی و رسانه‌های بیگانه باید در امان باشند . در این راستا دستگاه قضا وظایف خطیری بر عهده دارد.

سعیدی همچنین گفت:

با توجه به تعیین سقف افزایش اجاره بها و با توجه به استفتاء رهبر انقلاب در این خصوص امیدواریم شرایط برای مستأجران بهبود یابد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان