ورود فراجا و دستگاه قضا برای مقابله با بی بند و باری ضروری است | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 28 خرداد 1403 - 14:31

ورود فراجا و دستگاه قضا برای مقابله با بی بند و باری ضروری است

شماره: 25483
Aa Aa

او با بیان این که با متمردین و گروه‌های سازمان یافته برخورد بدون اغماض خواهد شد از ضابطین خواسته قانون و عدل و انصاف را سرلوحه قرار دهند.

 محمد موحدی، دادستان کل کشور عوان کرد؛
ورود فراجا و دستگاه قضا برای مقابله با بی بند و باری ضروری است

 محمد موحدی، دادستان کل کشور در دومین جلسه ماده ٢ دستورالعمل نحوه اعمال ریاست و نظارت مقامات قضایی بر ضابطین دادگستری گفت:

ترویج بی بندوباری با هدف مشغول کردن نوجوانان و جوانان به مسائل پوچ از مهمترین موضوعاتی است که دشمن برای تهی کردن هویت ایرانی ـ اسلامی ملت از آن بهره می‌گیرد.

به گزارش اسپادانا خبر، وی با بیان اینکه عوامل مختلفی در به وجود آمدن ناهنجاری‌های اجتماعی مؤثر است اظهار داشت:

در مقابل این همه هجمه باید نهادها و دستگاه‌های فرهنگی از جمله ستاد امر به معروف و نهی از منکر فعال تر عمل کنند. با توجه به نمود ظاهری بی حجابی و بدحجابی در لایه‌های مختلف جامعه ورود فراجا و دستگاه قضایی برای مقابله با بی بند و باری در این حوزه چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی یک ضرورت است.

 موحدی با اعلام حمایت دستگاه قضایی از کلیات اجرای طرح ارتقاء امنیت اخلاقی عنوان کرد:

اقدامات قانونی فراجا در اجرای طرح یاد شده در مجموع مثبت است. با متمردین و گروه‌های سازمان یافته برخورد بدون اغماض خواهد شد در عین حال لازم است ضابطین، قانون و عدل و انصاف را سرلوحه کارخود قرار دهند و در مقابل متخلفین نیز باید پاسخگوی تخلفات خود باشند. در اجرای طرح‌هایی مانند ارتقاء امنیت اخلاقی، افراط و تفریط قابل چشم پوشی نیست و از سویی برای اجرای موفقیت آمیز وظایف محول شده نیز ضروری است از فضای مجازی استفاده شود. با وجود آن که می توان از برنامه‌های فرهنگی متعدد و متنوع از جمله پیامک، تبلیغات محیطی و فضاسازی مناسب برای آگاه‌سازی جامعه در حوزه عفاف و حجاب بهره گرفت و لازم است تا نهادها و دستگاه‌های فرهنگی فعالتر و محسوس‌تر عمل کنند.

وی با تأکید بر اینکه دستگاه‌های حاکمیتی باید در تعظیم شعائر مذهبی و دین پیشگام باشند گفت:

باید ادارات و سازمان‌های متولی در موضوع عفاف و حجاب پای کار بیایند و با برنامه و فعالتر عمل کنند.

موحدی با اشاره به اثرات مثبت اجرای طرح ارتقاء امنیت اخلاقی حمایت از اقدامات قانونی فراجا را مورد تاکید قرار داد و گفت:

ممکن است در اجرای این طرح و یا هر برنامه و طرح دیگری برخی تفسیر و نظر متفاوت داشته باشند، با این وجود قانون فصل الخطاب همه است و تمرکز ما بر اجرای صحیح قانون برای استقرار امنیت اخلاقی و اجتماعی در جامعه است و تخطی از قانون از هیچ فرد یا افرادی پذیرفته نیست.

وی خطاب به دادستان‌های سراسر کشور پیگیری مسائل مربوط به حوزه عفاف و حجاب با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های متولی را خواستار شد و تاکید کرد:

ضروری است قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر با جدیت پیگیری و اجرا شود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان