ولی فقیه از طرف امام زمان ولایت جامعه را بر عهده دارد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 3 مهر 1402 - 10:37

ولی فقیه از طرف امام زمان ولایت جامعه را بر عهده دارد

شماره: 19260
Aa Aa

سنت خدا این است که باید مردم حکومت را همراهی کنند تا پیشرفت حاصل شود و اگر همراهی مردم نباشد مانند حضرت نوح کارها به نتیجه نمی رسد.

ولی فقیه تشخیص می دهد چه نوع رفتاری داشته باشیم؛
ولی فقیه از طرف امام زمان ولایت جامعه را بر عهده دارد

سیدمحمد سعیدی، امام جمعه قم در دیدار سردار هاشمی مسئول بسیج ادارات و کارمندان این استان اظهار کرد:

خداوند پیامبر را با نصرت خودش و با همراهی مؤمنین کمک کرده است و اگر یکی از این دو نباشد نصرت محقق نخواهد شد.

به گزارش اسپادانا خبر، وی با بیان اینکه همراهی مردم با حکومت بدون نصرت خدا و نصرت خدا بدون همراهی مردم نتیجه ای نخواهد داشت گفت:
سنت خدا این است که باید مردم حکومت را همراهی کنند تا پیشرفت حاصل شود و اگر همراهی مردم نباشد مانند حضرت نوح که 950 سال تلاش کردند و جز عده اندکی ایمان نیاورند کارها به نتیجه نمی رسد.

وی با بیان اینکه نصرت مردم خیلی مهم است و مردم باید دولت خود را کمک کنند گفت:

اینجاست که بسیج شکل می گیرد زیرا بسیج به معنای همراهی و هم افزایی مردم است و اگر بسیج مردمی نباشد کارهای حکومت به نتیجه نخواهد رسید.

او با بیان اینکه نوع رفتار ائمه در هر زمانی با توجه به شرایط آن زمان متفاوت بوده است گفت:

در زمان ما نیز شرایط جدیدی حاکم است و این ولی فقیه است که از طرف امام زمان ولایت جامعه را بر عهده دارد و تشخیص می دهد در این زمان باید چه نوع رفتاری را داشته باشیم و وظیفه ما تبعیت از ولی فقیه است.

سعیدی با اشاره به وظایف مختلف مردم در هر شرایط زمانی گفت:

قبل از انقلاب وظیفه مردم نسبت به تبعیت از امام آمدن به خیابان‌ها برای به زیر کشیدن رژیم شاهنشاهی بود، بعد از انقلاب هم در سال‌های مختلف وظیفه مردم در مبارزه با جبهه منافقان، حضور در دفاع مقدس، سازندگی کشور، کمک به زلزله زدگان و سیل زدگان و مواسات و همدلی مؤمنانه بود که بسیج در همه عرصه ها خوش درخشید. نگاه بسیج بالا بردن نام خداوند است و وقتی این نگاه وجود داشته باشد در هر زمانی وظایف خود را به درستی انجام می دهیم و خدا و اولیاء خدا هم از ما راضی خواهند بود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان