يكشنبه، 8 خرداد 1401 - 13:51

پاسداری بانوان از حجاب پاسداری از حریم خانواده است

شماره: 16462
Aa Aa

او می گوید تحکیم روابط سیاسی و اقتصادی با روسیه برای ایرانی که در موضع قدرت قرار دارد می‌تواند در ارتقا سطح امنیت منطقه اثرگذار باشد.

ابوترابی فرد، امام جمعه موقت تهران عنوان کرد؛
پاسداری بانوان از حجاب پاسداری از حریم خانواده است

سید محمدحسن ابوترابی فرد، امام جمعه موقت تهران در خطبه های نماز جمعه پایتخت اظهار داشت:

یکی از پیچیده‌ترین مفاهم سیاسی دولت است.

به گزارش اسپادانا خبر، او ادامه داد:

نامه امیر المومنین به مالک اشتر تبیین کننده نظام عقلانی دینی و انقلابی برای حکمرانی شایسته به منظور ساخت جامعه در تراز قرآن کریم است. در این سند تمامی زوایای حکمرانی اسلامی ذکر شده است که اگر مسئولان به آن توجه کنند با یک دگرگونی چشمگیر روبرو خواهیم بود. جدایی سیاست و اقتصاد از فرهنگ و معنویت در اعصار مختلف تاریخ سیاست و اقتصاد را به ابزاری برای تولید قدرت و مطامع انسانها تبدیل کرده است. از این ابزار بهره می‌گیرند تا منافع ملتها را به نفع خویشتن مصادره کنند. شما می‌بینید در این عصر اخیر علم و دانش و اقتصاد به ابزاری برای به غارت رفتن منافع مردم جهان تبدیل شد. امیرالمومنین(ع) تاکید می‌کند اگر حکمرانان، مدیران و مسئولان در نظام سیاسی به خویشتن نپردازند و به بیان رهبر انقلاب خودسازی را سرلوحه حرکت خویش قرار ندهند نمی‌توانند در اصلاح جامعه خویشتن گام موفقی بردارند. حضرت به مالک تاکید می‌کنند که اگر خدا را فراموش کردی گرفتار تبعات سنگین آن خواهی شد. مخاطب این فرمان همه آحاد جامعه هستند اما مخاطب اصلی آن مسئولان و مدیران جمهوری اسلامی هستند.

ابوترابی فرد با بیان اینکه حضرت زهرا(س) الگوی زنان عالم است عنوان کرد:

جامعه اسلامی مفتخر است که به اهل بیت پیامبر(ص) اقتدا کرده است. جامعه زنان ما مفتخر به پیروی از مکتب اهل بیت هستند و لباید رد پیروی از حضرت زهرا سخت بکوشند و جدی باشند. حفظ حدود شرعی یکی از مهمترین مسائل برای حفظ حریم خانواده است. اگر بانوان گوهر حجاب را پاسداری کنند از حریم خانواده پاسداری کرده‌اند. حفظ اقتدار و عزت ملی و اسلامی وابسته به حفظ نهاد خانواده است و جامعه پردازی بدون حفظ حریم خانواده ممکن نیست.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به سفر رئیس جمهور به روسیه و همزمانی آن با رزمایش مرکب دریایی ایران، روسیه و چین گفت:

این رویدادها پیام آور تحولات مهمی در آینده منطقه و جهان است. از نظر بسیاری از کارشناسان هزاره سوم متعلق به قاره آسیا است. قاره آسیا با داشتن بیشترین جمعیت از یک ویژگی مهم برخودار است زیرا نقش جمعیت در تحولات آینده بسیار مهم است. سازمان ملل پیش بینی کرده است که در آینده جمعیت مسلمانان از سایر ادیان پیشی می‌گیرد. از سوی دیگر آسیا مهد تولد ادیان الهی بوده است و از همین رو این قاره را به عنوان مهد اخلاق و معنویت می‌شناسند. به دلایل مختلف ایران باید رابطه خود با کشورهای این قاره را مستحکم کند. کشور روسیه همسایه ما است و تحکیم روابط سیاسی و اقتصادی در چارچوب منافع ملی برای ایرانی که در موضع قدرت قرار دارد و نشان داده است در برابر زیاده خواهی استکبار ایستاده است، تحکیم روابط ایران با کشورهایی که در آینده جهان نقش فعالی ایفا خواهد کرد می‌تواند در ارتقا سطح امنیت منطقه اثرگذار باشد. رزمایش نیروهای دریایی ارتش و سپاه با نیروهای دریایی چین و روسیه در اقیانوس هند می تواند نقش مهمی در ارتقا امنیت منطقه ایفا کند. امروز این جمهوری اسلامی است که در چارچوب منافع ملی خویش چارچوب راه همکاری خود با سایر کشورها را تعریف می‌کند و چشم انداز روابط با روسیه را تعریف و با آنها به مذاکره می‌نشیند. ما در این سال‌ها شاهد همکاری دو کشور برای مقابله با زیاده خواهی آمریکا بوده‌ایم که می‌تواند موجب همکاری بیشتر دو کشور و توازن قدرت به نفع کشورهای منطقه باشد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان