پدر مهسا امینی کلیه اظهارات فرمانده نیروی انتظامی ایران را تکذیب کرد | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 11 مهر 1402 - 3:06

پدر مهسا امینی کلیه اظهارات فرمانده نیروی انتظامی ایران را تکذیب کرد

شماره: 19553
Aa Aa

تاکنون هر فیلمی که منتشر کرده اند سانسورشده و واقعیت ماجرا نیست| یکی از ماموران مهسا را هل داده و با وسایل مختلف با او برخورد فیزیکی کرده اند.

متفاوت بودن لباس مهسا با لباس فیلم دوربین‌ها کذب است؛
پدر مهسا امینی کلیه اظهارات فرمانده نیروی انتظامی ایران را تکذیب کرد

امجد امینی، پدر مهسا امینی گفت:

بنده صراحتا همه اظهارات سردار رحیمی فرمانده نیروی انتظامی را تکذیب می‌کنم.

به گزارش اسپادانا خبر، او به سایت رویداد۲۴ گفت:

لباس مهسا هیچ مشکلی نداشت. ایشان می‌گویند لباس مهسا با لباسی که در فیلم دوربین‌ها به تن دارد کاملا متفاوت است. بنده می‌گویم این حرف کذب است و اصلا چنین چیزی وجود ندارد. حتی یک زن ۶۰ ساله هم به اندازه مهسا پوشیده نبود. تا به الان هر فیلمی که منتشر کردند، سانسورشده بوده و هیچکدام واقعیت ماجرا نیست.

او ادامه داد:

مهسا به ماموران گفته بود تو را خدا بگذارید من بروم. من شهرستانی‌ام، اینجا غریبم. برادرم هم ۱۶ سال بیشتر ندارد. بگذارید من بروم. من که لباسم پوشیده است اما در همین حین یکی از ماموران مهسا را هل می‌دهد و با او برخورد فیزیکی می‌کنند. این برخورد با وسایل مختلف صورت گرفته است. ضمن اینکه چند دختری که داخل ون بودند، بعد از حادثه با من تماس گرفتند و گفتند داخل ون با مهسا برخورد فیزیکی شده است.

امینی گفت:

بنده درخواست دسترسی به دوربین‌های داخل ون و حیاط ساختمان وزرا را کردم اما هیچ جوابی به من ندادند. هر فیلمی هم که در فضای مجازی منتشر شده سانسور شده است. همه حرف‌ها و فیلم‌هایی که نشان می‌دهند دروغ است و ما نتوانستیم هیچ چیزی را متوجه شویم. با وجود برخورد با مهسا و وخامت حال او حتی سعی نکردند او را سریع‌تر به بیمارستان ببرند و در انتقال مهسا به مراکز درمانی تعلل کردند. پزشکان و پرستاران می‌گفتند اگر مهسا را زودتر به بیمارستان می‌بردند کار به اینجا نمی‌کشید. ناراحتی من این است که مقامات و مسئولان هر روز در حال دروغ‌پراکنی در مورد دختر من هستند. گفتند که مهسا بیماری قلبی و صرع دارد در حالیکه من که پدر او هستم و ۲۲ سال او را بزرگ کردم با صدای بلند می‌گویم که مهسا هیچ بیماری‌ای نداشته و در کمال صحت و سلامت کامل بود. آن کسی که دخترم را زده است باید محاکمه شود؛ آن هم در یک دادگاه علنی نه اینکه الکی توبیخ و اخراج کنند. اجازه نمی‌دهم خون دخترم پایمال شود.

پدر مهسا امینی ادامه داد:

وقتی به بیمارستان رفتیم،نمی‌گذاشتند مهسا را ببینیم. همه سر و بدن او را پوشانده بودند تا ما کبودی‌های بدنش را نبینیم. فقط صورت و کف پای دخترم را توانستم ببینم که البته من با هزار بدبختی توانستم کبودی‌های پای مهسا را ببینم. همان ابتدا هم پرستاران بیمارستان کسری به من گفتند آنقدر دیر مهسا را به بیمارستان انتقال دادند که ما هیچ کاری نتوانستیم بکنیم.

امینی با ذکر این نکته که ماموران گشت ارشاد مهسا را سوار آمبولانس کردند و خودشان او را تنها گذاشتند اظهار کرد:

هیچکس را هم با مهسا به بیمارستان نفرستادند یعنی دخترم را سوار آمبولانس کردند و خودشان رفتند. اگر برادرش اشکان نبود هیچوقت نمی‌توانستیم مهسا را پیدا کنیم. پرستاران می‌گویند وقتی مهسا را به بیمارستان آوردند هیچکس همراهش نبود و نمی‌دانستیم به چه شکل به شما خبر بدهیم یعنی دختر بیهوش من را بدون هیچ همراهی به بیمارستان انتقال دادند. برادر ۱۶ ساله مهسا با هزار بدبختی توانست این بیمارستان را پیدا کند چون اشکان اولین بارش بود که به تهران آمده بود و اصلا آنجا را بلد نبود. نمی‌خواهند که مشخص شود چه بر سر دخترم آورده‌اند. من هشتگرد بودم و تقریبا دو ساعت طول کشید تا توانستم خودم را به بیمارستان برسانم وقتی هم رسیدم اجازه نمی‌دادند مهسا را ببینم. ما دستگاه‌های تنفسی را دیدیم اما من که پزشک نیستم تا بدانم آیا واقعا دستگاه وصل بوده یا نه. فقط خدا می‌داند چه بلایی سر دختر من آوردند.

پدر مهسا گفت:

در مورد تشیع جنازه هم باید بگویم به ما فشار آوردند که شبانه مهسا را خاک کنیم که من گفتم تحت هیچ شرایطی اجازه نمی‌دهم و باید مردم و فامیل‌ها و حتی مادرش حضور داشته باشند. با پافشاری بنده مراسم تدفین به ساعت ۸ تغییر کرد.

  •  

امجد امینی در گفتگوی دیگری با خبرگزاری تسنیم می‌گوید:

مسئولان کشوری قول پیگیری و بررسی علت فوت دخترم را به ما داده‌اند تا جاییکه آیت‌الله رئیسی در تماس تلفنی که با خودم داشت گفتند که موضوع به‌جد بررسی می‌شود و این قوت قلب و امیدی برایمان شده است.

او در خصوص درگذشت فرزندش گفت:
تا آنجایی‌که می‌دانم دخترم مقابل مترو شهید حقانی دستگیر شده و از آنجا او را بردند به‌طوری‌که به محض پیاده شدن از مترو او را گرفتند و سوارش کردند. آن زمان مهسا و پسرم از مأموران خواهش کرده و گفته بودند ما بچه شهرستانیم و آدرس بلد نیستیم و پسرم اصرار می‌کند که خواهرم را نبرید اما جوابی نگرفته بودند. هفته قبل شمال بودیم و از آنجا به تهران رفتیم که این‌گونه از ما پذیرایی شد. مانتو دخترم مشکلی نداشت و حجابش پوشیده بود.

پدر مهسا امینی در پاسخ به اینکه از وضعیت پزشکی او چطور مطلع شده و در بیمارستان و پزشکی قانونی به او چه چیزی گفته شده گفت:

پسرم زمانی‌که با من تماس گرفت در هشتگرد بودم و بلافاصله خودم را به بیمارستان رساندم. به گفته پزشک و پرستاران مهسا دچار مرگ مغزی و ایست قلبی شده بود. به ما گفتند یکسری از اعضای بدنش هنوز زنده است. ما امیدوار بودیم برگردد ولی هیچ‌نتیجه‌ای نگرفتیم حتی به من گفتند باید برای حفظ کلیه‌ها مهسا دیالیز شود گفتم هر عمل و کاری برای حفظ جان دخترم می‌توانید، انجام دهید و امضا هم کردم. طرح برخی ادعاها مبنی بر اینکه من اجازه عمل مهسا را نداده‌ام دروغ بوده و صحت ندارد چراکه همه برگه‌ها را امضا کردم اما فایده نکرد و دخترم رفت.

وی در بیان مطالبه خود از دستگاه‌های حاکمه گفت:

انتظار خود و خانواده‌ام فقط این است که عاملان و اشخاصی که باعث فوت دخترم مهسا شدند در ملأعام بازجویی شوند که چرا این کار را کردند و به سزای عمل خود برسند تا خون دخترم پایمال نشود. مسئولان کشوری قول پیگیری و بررسی علت فوت دخترم را به ما داده‌اند.

او گفت:

کسانی که از موضوع مرگ مهسا دنبال سوءاستفاده هستند هیچ ارتباطی با ما ندارند و ما نیز کاری به آنان نداریم. آن‌ها دلسوز ما نیستند. آن چیزی که واقعیت داشته خودم در مصاحبه‌ها اعلام کرده‌ام فقط درخواستمان بررسی علت مرگ دخترم و برخورد با بانیان این حادثه بوده و این تنها آرزویمان است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان