دوشنبه، 6 تير 1401 - 1:51

پزشکان عمومی ایران زیر خط فقر قرار دارند

شماره: 17910
Aa Aa

پزشکان عمومی به ناچار برای درآمد بیشتر به عمان و ترکیه مهاجرت می‌کنند. در عمان بدون مدرک خاص یا آزمون خاص پزشک با درآمد بالا جذب می‌شود.

پزشکان عمومی چندین شیفت در مراکز درمانی کار می‌کنند؛
پزشکان عمومی ایران زیر خط فقر قرار دارند

تعرفه ۲۵ هزار تومانی برای پزشک عمومی درمقابل تورم اقتصادی منطقی نیست.

به گزارش اسپادانا خبر، روزنامه جوان در گزارشی به نقل از یک پزشک عمومی نوشته است:

در بهترین حالت ممکن ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان از آن به پزشک تعلق می‌گیرد و اگر عدد ده میلیون تومان درآمد در ماه را خط فقر درنظر بگیریم تمام پزشکان عمومی که در فیلد درمانی فعالیت می‌کنند زیر خط فقر هستند. چون یک پزشک هستم از دریافت یارانه نیز محروم شده‌ام در حالی که پزشکان عمومی چندین شیفت را در مراکز درمانی کار می‌کنند تا شاید حداقل میزان درآمد را داشته باشند.

در ادامه این گزارش و به نقل از این پزشک عمومی آمده است:

گاهی انتقاداتی برای ویزیت‌های یک‌دقیقه‌ای و فله‌ای مطرح می‌شود که این مسئله ناشی از درآمدهای غیراستاندارد پزشکان عمومی است. اغلب آن‌ها برای رساندن درآمد خود به میزان استاندارد زمان کمتری را به بیماران اختصاص می‌دهند. همچنین از آنجایی که پزشکی که احساس فقر می‌کند انگیزه کافی برای کار ندارد و دقتش پایین می‌آید به همین دلیل نمی‌تواند آن ارزش انسانی که باید را برای بیمار قائل شود. پزشکان عمومی که مشکلات مالی را تجربه می‌کنند گاهی به ناچار به عمان و ترکیه برای درآمد بیشتر مهاجرت می‌کنند. در عمان بدون مدرک خاص یا آزمون خاص، پزشک با درآمد بالا جذب می‌شود تا جایی که آن‌ها حاضر به ترک وطن و خانواده‌شان شده‌اند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان