چهارشنبه، 13 مهر 1401 - 5:09

پیشنهاد تشکیل استان "اصفهان ساحلی" مضحک است

شماره: 19418
Aa Aa

مواضع این چنینی با همبستگی ملی کاملا منافات دارد و می‌تواند دارای تبعات بسیار زیادی باشد. مگر استان‌های ساحلی خودشان صاحب ندارند؟

سعیدی، عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی؛
پیشنهاد تشکیل استان "اصفهان ساحلی" مضحک است

معین‌الدین سعیدی، عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در واکنش به پیشنهاد حسن میرزایی، نماینده اصفهان مبنی بر ایجاد استان اصفهان ساحلی گفت:

ایشان فرموده‌اند که با توجه به چالش‌های زیست محیطی که در خود اصفهان وجود دارد، رانش زمین، محدودیت منابع آب و مسائلی از این نظیر ما باید به دنبال استان اصفهان ساحلی باشیم. مگر استان‌های ساحلی خودشان صاحب ندارند؟ مگر مردمان آنجا مردمان این سرزمین نیستند؟ مگر هویت، جایگاه و مولفه‌های تاریخی و تمدنی خاص خودشان را ندارند؟ پس این چه حرفی است که در استان‌های ساحلی باید به دنبال استان اصفهان باشیم؟

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از انتخاب، او گفت:

مواضع این چنینی با همبستگی ملی کاملا منافات دارد و به باور من نه تنها مضحک بلکه می‌تواند دارای تبعات بسیار زیادی باشد.

وی در واکنش به این پیشنهاد نماینده اصفهان گفت:

«خواهشمندم عزیزان قبل از چنین اظهارنظراتی به تبعات حرف خود فکر کنند. در اینکه هر ایرانی از هر نقطه کشور می‌تواند در نقطه دیگر سکونت و سرمایه‌گذاری کند هیچ تردیدی نیست اما هر نقطه ایران عناصر هویتی خود را دارد.»

وی افزود:

«تصمیمات این چنینی که بیاییم و استان اصفهان ساحلی ایجاد کنیم به باور من نه تنها مضحک بلکه می‌تواند دارای تبعات بسیار زیادی باشد.»

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان