يكشنبه، 3 مرداد 1400 - 22:43

کارگران ایران پس از ۲۰۰ سال از عهده خرید یک خانه بر می آیند

شماره: 11076
Aa Aa

اصلانی می گوید بیش از ۹۵ درصد کارگران دارای قرارداد موقت هستند؛ کارگر قرارداد موقت امنیت شغلی ندارد و هر زمان نگران از دست دادن شغل خود است.

رئیس کانون شورای اسلامی کار البرز؛
کارگران ایران پس از ۲۰۰ سال از عهده خرید یک خانه بر می آیند

علی اصلانی، رئیس کانون شورای اسلامی کار البرز گفت:

شاید نیت از دادن وام های مسکن کمک به خانه دار کردن کارگران و گروه های کم درآمد و محروم جامعه باشد ولی با تجربه ای که در این زمینه داریم این وام ها چندان به کار کارگران نیامده است. در حال حاضر ۷۰ درصد کارگران حداقل بگیرند و توان پرداخت ماهی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قسط را ندارند و با وضعیتی که در بحث قیمت مسکن به وجود آمده کارگران از این طرح ها استقبال نمی کنند. وقتی کارگر با حداقل حقوق کار می کند و یک خانه دست کم ۵۰۰ میلیون تومان برایش آب می خورد او باید ۲۰۰ سال کار کند تا از عهده خرید یک خانه برآید مگر اینکه دولت به میدان بیاید و مثل مسکن مهر یکسری امکانات و منابع و زمین های دولتی را برای این منظور اختصاص بدهد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، رئیس کانون شورای اسلامی کار البرز با تاکید بر اختصاص زمین های دستگاه های دولتی برای خانه دار شدن کارگران گفت:

ساخت خانه برای کارگران شاغل در شهرک های صنعتی تاثیرگذار است و به متعادل شدن قیمت ها در بازار منجر می شود ولی قبل از هر چیز باید وضعیت کارگر و کارفرما مشخص شود. بیش از ۹۵ درصد کارگران دارای قرارداد موقت هستند و کارگر قرارداد موقت امنیت شغلی ندارد و هر زمان نگران از دست دادن شغل خود است. به همین دلیل ابتدا باید وضعیت کارگر و کارفرما مشخص شود کارگر به دلیل ترس از عدم تمدید قرارداد و از دست دادن شغل ناچار به واگذاری خانه مسکونی و درگیر دادگستری نشود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان