دوشنبه، 6 تير 1401 - 0:05

کتابچه احکام ویژه دانش آموزان تهیه شد

شماره: 18361
Aa Aa

با تغییر دولت استفاده از چادر در ادارات افزایش پیدا کرده است| در مراسم صبحگاه مدارس هر روز یکی از احکام شرعی گفته شود تا احکام به گوش بچه ها برسد.

نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم؛
کتابچه احکام ویژه دانش آموزان تهیه شد

سید محمد سعیدی، نماینده ولی فقیه در استان قم در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر این استان گفت:

مردمی‌سازی امر به معروف و نهی از منکر مطالبه‌ای جدی است. باید برای این موضوع فکر و طرح‌ریزی کنید.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از حوزه نیوز، سیدمحمدتقی شاهچراغی، استاندار قم نیز با بیان اینکه اگر قرار است در امر به معروف و نهی از منکر موفق باشیم باید فرزندان‌مان با خاندان اهل بیت عصمت و طهارت و ارزش های دینی آشنا شوند گفت:

با تغییر دولت آمار برخی از مسائل در سطح ادارات کم شده است برای مثال استفاده از چادر بدون هیچ اقدام عملی در ادارات و سازمان ها افزایش پیدا کرده است.

وی گفت:

برای تابستان بر روی ۵۰۰ مدرسه هدفگذاری شده است که این مدارس باز باشند و از معلمانی که مایل هستند به صورت جهادی همکاری کنند دعوت شده تا کارهای فرهنگی انجام شود.

علی اصغر گرجی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم نیز با بیان اینکه امروز روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی است گفت:

برای برخی از دستگاههای دولتی دورهای آموزشی امر به معروف برگزار شده و برای پزشکان، کادر درمان و دانشگاه علوم پزشکی یک دوره در حال برگزاری است و بقیه ادارات نیز طبق برنامه دوره برگزار خواهد شد. در بحث پیگیری گزارشات مردمی هیچ گزارش مردمی را بی پاسخ نگذاشتیم و این گزارشات در مرحله اول راستی آزمایی و در صورت تأیید با همکاری نیروی انتظامی، پلیس اماکن و پلیس امنیت اخلاقی از مجاری قانونی اقدام صورت می گیرد. در طرح ناظر ۱ تعامل خوبی صورت گرفته و ما آمادگی داریم این نرم افزار را برای افرادی که مورد تأیید نیروی انتظامی هستند فعال کنیم. در این طرح خودروهایی که هنجار شکنی می کنند بلافاصله مستند سازی شده و شماره پلاک ماشین برای پلیس ارسال می شود و ماشین تذکر دریافت می کند و در صورت تکرار تخلف ماشین متخلف توقیف می شود.

علیرضا رحیمی، مدیرکل آموزش و پرورش استان قم نیز با بیان اینکه ما باید امیدوار باشیم زیرا کار فرهنگی دراز مدت است گفت:

اولویت اول در امر به معروف و نهی از منکر شروع از دستگاه های دولتی است زیرا خیلی بد است که کارمند نظام جمهوری اسلامی با بدترین وضع حجاب سر کار حضور پیدا کند. برای کار فرهنگی باید هزینه کنیم. ما برای همه پایگاه های خود مبلّغ در نظر گرفتیم و کتابچه احکام ویژه دانش آموزان را نیز تهیه کرده تا در مراسم صبحگاه مدارس هر روز یکی از احکام شرعی گفته شود تا احکام به گوش بچه ها برسد. ما آمادگی داریم تابستان اولیاء را در مدارس جمع کنیم و نهادهای حوزوی مبلغ اعزام کنند تا برنامه فرهنگی داشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم افزود:

ما آمادگی داریم تابستان اولیاء را در مدارس جمع کنیم و نهادهای حوزوی مبلغ اعزام کنند تا برنامه فرهنگی داشته باشیم

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان