گشایش‌های ارزی خوبی ایجاد شده است | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 26 تير 1403 - 17:54

گشایش‌های ارزی خوبی ایجاد شده است

شماره: 21610
Aa Aa

توافق با کشورهای عربستان و امارات گشایش‌های ارزی خوبی ایجاد کرده و با تداوم و رشد معاملات درهم کلیه تقاضاهای درهمی تامین خواهد شد.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد؛
گشایش‌های ارزی خوبی ایجاد شده است

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایراندر بیانیه‌ای اعلام کرد که گشایش‌های ارزی خوبی در توافقات صورت گرفته با عربستان و امارات ایجاد شده است.

به گزارش اسپادانا خبر، در بیانیه بانک مرکزی آمده است:

موفقیت ایران در عرصه سیاست خارجی و سیاست اولویت ارتباطات مؤثر با همسایگان از جمله توافق با کشورهای عربی علی‌الخصوص توافق با کشورهای عربستان و امارات گشایش‌های ارزی خوبی ایجاد کرده است به طوری که در روز شنبه ۲۷ اسفندماه رشد عرضه درهم در مرکز مبادله منجر به مبادله ۶۳۰ میلیون درهم شد که با تداوم و رشد معاملات درهم کلیه تقاضاهای درهمی تامین خواهد شد.

مذاکرات فشرده تیم بانک مرکزی با کشورهای مذکور و هم‌افزایی عملیاتی دستگاه دیپلماسی با تیم اقتصادی دولت، نتایج مثبتی در ارتباطات بین بانکی و حصول نتایج ملموس ایفا کرده است که مکمل سیاست‌های ارزی بانک مرکزی خواهد بود؛ دیپلماسی اقتصادی دولت از طریق ایجاد کانال‌های مالی جدید، ایجاد خطوط اعتباری و سرمایه گذاری کشورهای عربی افق‌های روشنی برای مدیریت بازار ارز در آینده نزدیک را رقم خواهد زد.

در این بیانیه آمده که بانک مرکزی به منظور مدیریت عملیات ارزی این توافق در ایام عید نوروز سال ۱۴۰۲ تعطیل نخواهد بود و علاوه بر این شعب ارزی و صرافی‌های منتخب نیز در این ایام به مردم خدمات‌رسانی خواهند کرد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان