يكشنبه، 8 خرداد 1401 - 13:05

یک میلیون خانوار جدید ایرانی نیازمند دریافت مستمری هستند

شماره: 16444
Aa Aa

او می گوید در حال حاضر سازمان بهزیستی ایران ماهانه به یک میلیون و ۱۰۰ هزار خانوار مستمری مددجویی از فقر مطلق پرداخت می‌کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی ایران؛
یک میلیون خانوار جدید ایرانی نیازمند دریافت مستمری هستند

سیدمرتضی حسینی، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی ایران گفت:

یک میلیون و ۱۰۰ هزار خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی وجود دارند که مشمول دریافت مستمری از محل هدفمندی یارانه‌ها هستند.

به گزارش اسپادانا خبر، او در گفت و گو با ایسنا ادامه داد:

این مستمری برای خانوارهای یک نفره ۳۵۰ هزار تومان، ۲ نفره ۵۰۰ هزار تومان، ۳ نفره ۷۰۰ هزار تومان، ۴ نفره ۹۰۰ هزار تومان و پنج نفره و بالاتر یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

وی با بیان اینکه جامعه مخاطب سازمان بهزیستی که به صورت مستقیم از سازمان خدمت دریافت می‌کنند حدود ۶ میلیون نفر را شامل می‌شوند گفت:

در حال حاضر سازمان بهزیستی ماهانه به یک میلیون و ۱۰۰ هزار خانوار مستمری مددجویی از فقر مطلق (مستمری مددجویی از محل تبصره ماده 14 به منظور رفع فقر مطلق) پرداخت می‌کند. این درحالیست که براساس سنجش‌ها حداقل ۵۰۰ هزار خانوار دیگر تحت حمایت سازمان بهزیستی وجود دارند که از مستمری مددجویی بهره نمی‌برند؛به این معنی که پرداخت‌های مستمر تحت عنوان یک فعالیت خاص دریافت می‌کنند اما لازم است که این افراد به مستمری‌بگیران اضافه شوند. از سوی دیگر ۵۰۰ هزار خانوار نیز شناسایی شده‌اند که پشت نوبت برای دریافت مستمری هستند که در مجموع معادل یک میلیون خانوار دیگر باید به جمع مستمری‌بگیران سازمان بهزیستی اضافه شوند. 

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان