چهارشنبه، 8 تير 1401 - 15:07

۱۲۷ متهم در پرونده ترور شهید سلیمانی شناسایی شده اند

شماره: 16270
Aa Aa

او گفته پرونده‌ای که تشکیل شده باید در مسیر خودش تا جایی که قوانین داخلی و بین‌المللی اجازه می‌دهد پیش رود. شک نکنید روزی عدالت اجرا خواهد شد.

نورالله قدرتی، معاون حقوقی قوه قضائیه ایران؛
۱۲۷ متهم در پرونده ترور شهید سلیمانی شناسایی شده اند

نورالله قدرتی، معاون حقوقی قوه قضائیه ایران در مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت شهید قاسم سلیمانی گفت:

ترور شهید سلیمانی ابعاد بسیار زیادی هم دارد که یکی آن ها بعد حقوقی است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، او ادامه داد:

در بعد نظامی با کار ارزشمند سپاه و ارتش آن ضربه به عین‌الاسد وارد شد اما در کار حقوقی به راحتی نمی‌شود تصمیم‌گیری کرد پس باید مواظب باشیم که ذیل قوانین اظهار نظر کنیم. از همان روزهای ابتدایی ترور، دادستان کل کشور و قوه قضائیه وارد عمل شدند. دادستان کل گفتند که روز بعد از بعد ترور پرونده تشکیل دادند و اخیرا ۱۲۷ متهم برای این ترور شناخته شدند و این مقام قضایی است که تشخیص می‌دهد چه کسی در این ترور، مباشر و معاون است. دیدگاه‌های مختلفی راجع به ماهیت کار آمریکا و پیگیری پرونده ترور مطرح شده است و قاضی پرونده باید تشخیص دهد که ماهیت کار آمریکا چه بوده است و چه عنوان کیفری بوده است و با عنوان کیفری است که ما می‌توانیم مجرم را تحت تعقیب قرار دهیم.

او گفت:

به جهت اعتراف و اقرار صحیح آقای ترامپ مسلم است که دستور ترور را آمریکا داده اما آن را مستند به دلایلی کرده که هرکس کم‌ترین دانشی هم داشته باشد می‌داند این دلایل غیر حقوقی است. آمریکاییان می‌گفتند ما علیه تروریسم اقدام کردیم که حرفشان حرف خنده‌داری است زیرا این شهید قاسم سلیمانی بود که بساط تروریسم را جمع کرد. هرکس با ادعاهای آمریکا بخواهد اقدام به ترور کند امنیت دنیا خدشه‌دار می‌شود. پس آمریکا دلیلی برای کار خودش ندارد و باید حتما پاسخ دهد. پرونده‌ای که تشکیل شده باید در مسیر خودش تا جایی که قوانین داخلی و بین‌المللی اجازه می‌دهد پیش رود و شک نکنید روزی عدالت اجرا خواهد شد و دست کسانی که به خون شهید سلیمانی آغشته شد قطع خواهد شد. این واقعه نقاب را از چهره مدعیان حقوق بشری برداشت و به امید آن روزی که ظهور امام عصر فرا برسد و انتقام واقعی از جنایتکاران بشری گرفته شود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان