۱۴ میلیون ایرانی شغل شایسته‌ ای ندارند | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 26 تير 1403 - 18:42

۱۴ میلیون ایرانی شغل شایسته‌ ای ندارند

شماره: 17333
Aa Aa

او می گوید حدود ۶ تا ۷ میلیون شغل غیر رسمی و ۲ میلیون اشتغال ناقص وجود دارد. افرادی نیز وجود دارند که از درآمد مکفی برخوردار نیستند.

عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران؛
۱۴ میلیون ایرانی شغل شایسته‌ ای ندارند

حجت‌الله عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران در نشست شورای اداری استان تهران از افزایش بیش از ۵۰۰ هزار بیمه شده تحت پوشش تامین اجتماعی خبرداد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، او گفت:

در کشور ۱۴ میلیون تن از شغل شایسته‌ای برخوردار نیستند. حدود ۶ تا ۷ میلیون شغل غیر رسمی و ۲ میلیون اشتغال ناقص وجود دارد. افرادی نیز وجود دارند که از درآمد مکفی برخوردار نیستند. در هر جامعه نیروی انسانی از موارد حائز اهمیت است که باید به منظور اشتغال این افراد برنامه‌ریزی‌هایی من جمله تعیین و شناسایی جامعه هدف به منظور ایجاد اشتغال صورت گیرد.

وی با بیان اینکه نیروی کار اولویت یک مجموعه است گفت:

به منظور توسعه اشتغال باید در مرحله اول شناسایی جامعه هدف و آموزش را به منظور ارتقای مهارت‌ها در دستور کار قرار گیرد. همچنین باید برنامه‌ریزی مناسبی به منظور فرهنگ سازی حوزه اشتغال صورت گیرد. در قالب ۷۱ دستگاه اجرائی مشخص شده همچون وزراتخانه، بخش‌های مردمی و دیگر دستگاه‌ها نیز ۲۲۲ طرح اشتغالزایی در قالب تفاهم‌نامه تصویب شده‌ است. سامانه رصد بستری برای ایجاد اشتغال است. همچنین دستگاه‌های اجرائی در تعامل یکدیگر به منظور تحقق شعار سال فعالیت می‌کنند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان