آمریکا از ادامه ناآرامی‌ها در ایران حمایت می‌کند | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 1 تير 1403 - 16:51

آمریکا از ادامه ناآرامی‌ها در ایران حمایت می‌کند

شماره: 21629
Aa Aa

جو بایدن با اشاره به موقعیت زنان ایرانی گفته آمریکا به حمایت از همه ایرانی‌ها که با اعتقاد و شجاعت خود به جهان الهام می‌بخشند ادامه خواهد داد.

رئیس‌جمهوری آمریکا در مراسم نوروزی کاخ سفید؛
آمریکا از ادامه ناآرامی‌ها در ایران حمایت می‌کند

جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا در مراسمی در کاخ سفید که به مناسبت نوروز برگزار شده بود گفت که نوروز را به همه کسانی که این مراسم را در سراسر آمریکا و جهان از خاورمیانه تا آسیای مرکزی و جنوبی، قفقاز و اروپا جشن می‌گیرند تبریک می‌گوید.

بایدن افزود که برای افرادی که نوروز را جشن می‌گیرند، آرزوی بهترین‌ها و «سالی همراه با آرامش و موفقیت» دارد.

وی گفت که آمریکا از ادامه ناآرامی‌ها در ایران حمایت می‌کند:

«آمریکا به حمایت از همه ایرانی‌ها که با اعتقاد و شجاعت خود به جهان الهام می‌بخشند ادامه خواهد داد».

وی با بیان این که «تعطیلات نوروز خانواده‌ها  را دور سفره هفت سین گرد هم می‌آورد تا سال گذشته را مرور کرده و با امید به سال آینده نگاه کنند» به موقعیت زنان ایرانی اشاره کرد و مدعی فرا رسیدن نوروز در شرایطی سخت شد:

همانطور که به استقبال فصل بهار، رویش و شرایط جدید می رویم ما در کاخ سفید سفره هفت سین خود را تزئین کرده ایم تا امیدهای‌مان را برای سال جدید را نشان دهیم. ما به همراه مردم آمریکا در سرتاسر جهان تنوع فرهنگ ها را جشن می گیریم. برای همه کسانی که سال نو را جشن می گیرند عید شما مبارک می گوییم و آرزو می کنیم  سالی پر از آرامش و موفقیت داشته باشید.

وی سفره نوروز را نماد اتحاد و فرهنگ فارسی به عنوان یک فرهنگ خارق‌العاده توصیف کرد و با بیان این‌که متخصص فرهنگ ایرانی نیست و خود را دانشجوی علاقه‌مند به فرهنگ ایرانی می‌داند افزود:

این اولین بار است که جشن نوروز به این بزرگی در کاخ سفید برگزار می شود. آغاز سال نو به معنای یک امید تازه است. این امید برای مردم ترکیه و سوریه است که با زلزله ویرانگر مواجه شدند. این امید برای مردم افغانستان است که با طالبان مواجه هستند. این امید همچنین برای هزاران زن و دختر ایران است.

بایدن با اشاره به بازداشت جیسون رضاییان در ایران گفت:

همه آمریکایی هایی که در ایران و سایر کشورها زندانی شده‌اند بدانند که ما تا زمانی که آنها را آزاد نکنیم از تلاش دست نخواهیم کشید. آزادی آمریکایی‌های گروگان گرفته شده یک اولویت برای این دولت آمریکا است.

  •  

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به پیام نوروزی جوبایدن در توییتر نوشت:

«دشمنی با نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران، بخش ثابت سیاست خارجی رژیم آمریکاست که در پیام نوروز هر ساله مقامات آن نیز خود را نشان می‌دهد. ادعای دروغین حمایت از زنان ایرانی و همزمان حفظ و تشدید تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران نمایش نفاق و دشمنی رژیم آمریکا و رهبران ضدایرانی آنست

 

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان