سه شنبه، 12 مهر 1401 - 14:12

آمریکا با اعطای امتیازات جدید به ایران موافقت نکرده است

شماره: 19206
Aa Aa

 آمریکا تأکید کرده که انتظار نمی رود امضای توافقنامه با ایران در آینده نزدیک اتفاق بیفتد و قریب‌الوقوع باشد؛ با هیچ امتیاز جدیدی موافقت نشده است.

رسانه ی اسرائیلی «والا نیوز» ادعا کرد؛
آمریکا با اعطای امتیازات جدید به ایران موافقت نکرده است

دولت جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده در روزهای اخیر تلاش کرده است تا اسرائیل را آرام کند و روشن کند که با امتیازات جدید در چارچوب مذاکرات غیرمستقیم با ایران موافقت نکرده است.

به گزارش اسپادانا خبر، رسانه ی اسرائیلی «والا نیوز» نوشته است:

به گفته ی مقامات ارشد امریکایی دولت امریکا به اسرائیل تأکید کرده که امضای این توافقنامه انتظار نمی رود در آینده نزدیک اتفاق بیفتد و قریب‌الوقوع باشد. با این حال، مقامات ارشد اسرائیل به صراحت می گویند که آرام نشده اند.

مقامات ارشد دولت آمریکا گفتند که طی ده روز گذشته کاخ سفید با مقامات ارشد در دفتر نخست وزیری اسرائیل گفتگو کرده و تصریح کرده است که برخلاف گزارش های رسانه های مختلف هیچ امتیاز جدیدی وجود ندارد که دولت بایدن با آن موافقت کرده باشد.

گزارش‌های رسانه‌ای باعث شد تا مقامات ارشد کاخ سفید دور دیگری از مذاکرات با همتایان اسرائیلی خود داشته باشند و بگویند هیچ تغییری در مواضع آمریکا ایجاد نشده است.

رسانه امریکایی اکسیوس نیز نوشت:

پاسخ ایران به پیش نویس اتحادیه اروپا در هفته ی گذشته گمانه زنی ها مبنی بر نزدیک بودن توافق را افزایش داد و منجر به اصطکاک بین ایالات متحده و اسرائیل شد.

نگرانی اسرائیل نشات گرفته از این واقعیت است که این رژیم در حال حاضر در جریان یک کارزار انتخاباتی قرار دارد.

اگر توافق هسته ای قبل از انتخابات نوامبر احیا شود می تواند مهمات سیاسی لازم به بنیامین نتانیاهو، رهبر مخالفان بدهد تا علیه یایر لاپید، نخست وزیر اسرائیل استفاده کند.

 

منبع| انتخاب

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان