پنجشنبه، 20 مرداد 1401 - 13:07

آمریکا دیگر کشور بزرگی نیست و تبدیل به مایه خنده است

شماره: 18414
Aa Aa

ایالات متحده آزادی بیان و مطبوعات مستقل را از دست داده و با افزایش شدید جنایت و مرگ و میر، مهاجرت غیرقانونی و سقوط اقتصادی مواجه شده است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا؛
آمریکا دیگر کشور بزرگی نیست و تبدیل به مایه خنده است

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در یک مصاحبه تلفنی با رسانه سنتر اسکوئر عنوان کرد که در کمتر از دو سال گذشته از ریاست جمهوری جو بایدن، کشورش احترامی که نزد جهان داشت را از دست داده است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، ترامپ با اشاره به بالاترین تورم ثبت شده در آمریکا در ۴۰ سال اخیر و افزایش بی سابقه قیمت گاز و جنگ بین روسیه و اوکراین گفت:

ما به عنوان یک کشور مورد احترام نیستیم، او (بایدن) مورد احترام نیست و این کشور دیگر مورد احترام نیست. این وضعیت در کمتر از دو سال اتفاق افتاد. آمریکایی ها فقط باید انتظار داشته باشند که این افزایش قیمت ها با سیاست‌های بایدن در حوزه انرژی سبز ادامه پیدا کند.

ترامپ با انتقاد ار از سیاست خارجی بایدن درباره احتمال وقوع یک جنگ جهانی دیگر پس از حمله روسیه به اوکراین هشدار داد:

ما در خطر یک جنگ جهانی هستیم. شما به آنچه در روسیه و اوکراین می گذرد نگاه کنید که اگر من رئیس جمهور بودم هرگز اتفاق نمی افتاد و این اتفاق نیفتاد. چین با تایوان را تماشا کن.

رئیس جمهور سابق آمریکا در مورد خشونت های مسلحانه شیکاگو وضعیت سومین شهر بزرگ آمریکا را با افغانستان مقایسه کرد:

جایی که پیش‌تر در یک آخر هفته به افراد زیادی تیراندازی شد و بسیاری کشته ‌شدند و این وحشتناک بود. این وضعیت بدتر شده است. حتی قابل باور نیست. این معادل یک زندگی در یک مکان امن نیست. این حتی نزدیک به زندگی در یک مکان امن نیست. مثل این است که ما در یک کشور جهان سومی هستیم.

ترامپ در گردهمایی در ایالت الینوی نیز گفت:

ایالات متحده آمریکا در دو سال گذشته چنان تکان خورده است که تبدیل به مایه خنده شده است:

آمریکا دیگر کشور بزرگی نیست و کشور رو به افول است. بدم می آید که این موضوع را بگویم اما این کشور با بالاترین نرخ تورم در ۴۰ سال گذشته و بالاترین قیمت سوخت در تاریخ روبرو است. ما هرگز وضعیت مشابه این چنینی در زمینه انرژی نداشته‌ایم. ما دیگر مانند دو سال پیش، مستقل از انرژی حتی یک دولت مسلط هم نیستیم. در طول سال‌های ریاست جمهوری بایدن، ایالات متحده آزادی بیان و مطبوعات مستقل را از دست داد، با افزایش شدید جنایت و مرگ و میر، افزایش مهاجرت غیرقانونی و سقوط اقتصادی مواجه شد اما شاید مهمتر از همه در دو سال گذشته، کشور دیگر مورد توجه و احترام قرار نگرفته است."

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان