دوشنبه، 29 دى 1399 - 9:55

آنتونی بلینکن به عنوان وزیر امور خارجه دولت بایدن معرفی شد

شماره: 11903
Aa Aa

«جان کری»، وزیر خارجه دولت اوباما نماینده ویژه دولت در موضوع آب‌وهوا و «لیندا توماس گرینفیلد»، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد خواهند بود.

از تیم امنیت ملی و سیاست خارجی بایدن رونمایی شد؛
آنتونی بلینکن به عنوان وزیر امور خارجه دولت بایدن معرفی شد

«جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات که طبق برآورد رسانه‌ها پیروز انتخابات آمریکا اعلام شده «آنتونی بلینکن» را رسما به عنوان عهده‌دار تصدی سمت وزارت خارجه معرفی کرد.

به گزارش اسپادانا خبر، «جان کری»، وزیر خارجه دولت اوباما نماینده ویژه دولت در موضوع آب‌وهوا، «جیک سولیوان»، متصدی پست مشاور امنیت ملی و «لیندا توماس گرینفیلد»، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد خواهند بود.

«الخاندرو مایورکاس» در دولت پست وزیر امنیت داخلی آمریکا را در اختیار خواهد داشت و «آوریل هاینس» مدیر سازمان امنیت ملی خواهد شد.

بایدن در بیانیه خود با اعلام افراد کلیدی دولت احتمالی‌اش تاکید کرد:

«زمانی که موضوع  امنیت ملی و سیاست خارجی آمریکا مطرح می‌شود هیچ زمانی برای از دست دادن وجود ندارد و من به تیمی نیاز دارم که در روز اول به بازیابی جایگاه آمریکا به من کمک کنند و جهان را برای مقابله با چالش‌هایی که با آن مواجه هستیم متحد کرده و امنیت ما را به پیش ببرند.»

نامزد حزب دموکرات در حالی اقدام به معرفی اعضای اصلی کابینه خود می‌کند که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور مستقر در کاخ سفید همچنان از اذعان به شکست در انتخابات روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) خودداری می‌کند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان