چهارشنبه، 19 مرداد 1401 - 9:23

آیت الله سبحانی خواستار مقابله با فرهنگ تک فرزندی شد

شماره: 6804
Aa Aa

در نیروهای مسلح برای مقابله با فرهنگ تک فرزندی تلاش شود تا همیشه نسل ایران جوان باقی بماند؛ جمعیت جوان یکی از ابزارهای قدرت کشورها است.

در دیدار رئیس ستاد کل نیروهای مسلح؛
آیت الله سبحانی خواستار مقابله با فرهنگ تک فرزندی شد

حضرت آیت الله العظمی سبحانی گفت:هرچه در جهت تقویت نیرو و قدرت نظامی کشور کوشش کنید تا دشمن شما را دست کم نگیرد و بترسد در واقع به قرآن عمل کرده اید.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از شفقنا، این مرجع تقلید در دیدار سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بر تقویت در عرصه نظامی تأکید کرد و افزود: باید در این راستا تلاش کنید.

او گفت: در تجهیز خود و مقابله با دشمن باید به آیات قران کریم توجه کنید که بر اساس بخشی از این آیات هرچه که در توان دارید برای تقویت نظامی کشور به کار ببرید و در این جهت از هیچ تلاشی دریغ نورزید.

آیت الله سبحانی با بیان اینکه باید آنقدر خود را تقویت کنید که ترس و رعب در دل دشمنان ایجاد نمایید ابراز داشت: دشمن اگر همین روحیه مقتدرانه را از نیروهای مسلح ما ببینند نظرشان در مورد کشور ما تغییر می کند.

او با تأکید بر حفظ وحدت و انسجام بین نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: شما مسؤلیت مهمی بر عهده دارید و بدانید هرچه در جهت تقویت نیرو و قدرت نظامی کشور کوشش کنید تا دشمن شما را دست کم نگیرد و بترسد در واقع به قرآن عمل کرده اید.

مرجع تقلید شیعیان در ادامه به موضوع تک فرزندی اشاره کرد و آن را فرهنگ غلطی دانست و افزود: کاهش نرخ جمعیت در کشور خطرناک است و باید در نیروهای مسلح برای مقابله با فرهنگ تک فرزندی تلاش شود تا همیشه نسل کشورمان نسل جوان باشد چرا که جمعیت جوان یکی از ابزارهای قدرت کشورها است.

او با اشاره به حادثه تروریستی اخیر در زاهدان گفت:مسؤلین و فرماندهان نیروهای مسلح کشورمان باید مراقبت های امنیتی را در انتقال نیروها در نظر بگیرند تا شاهد حوادث این چنینی و شهادت هموطنانمان نباشیم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان