سه شنبه، 27 مهر 1400 - 16:31

آیت الله یزدی: وزیر ارشاد از خانواده شهدا خجالت بکشد

شماره: 6677
Aa Aa

قبل از انقلاب از بی حجابی و فساد و فحشاء خجالت می کشیدم| قم که حتی دِه هم به حساب نمی آمد به یکی از مهمترین شهرهای مذهبی تبدیل شده است.

هر روز در یکی از سالن ها خواننده ای می آورند؛
آیت الله یزدی: وزیر ارشاد از خانواده شهدا خجالت بکشد

برای چه هر روز در یکی از این سالن ها خواننده ای می آورید و اسم آن را هم وزارت ارشاد اسلامی می گذارید؛ باید از این خانواده شهداء خجالت کشید.

به گزارش اسپادانا خبر، آیت الله محمد یزدی در دیدار جمعی از اساتید و دانشجویان بسیجی دانشگاه علمی و کاربردی شهرداری قم که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین حوزه درقم برگزار شد گفت: قرآن فرمود« خدا همیشه درکمین گاه کسانی هست که در زمین ظلم می کنند».

گزیده سخنان آیت الله یزدی را به نقل از تسنیم در ادامه می‌خوانیم:

 • مردم اتفاقات انقلاب و قبل از آن را دیده و مطلع هستند. کشور در استعمار بیگانگان بود و حاکمیت مردمی نبود و مجموع حاکمیت دنبال مفساد، بی عفتی و ترویج بی ارزشی ها بود. درگذشته سعی می کردند دین را بکوبند، حق را از بین ببرند و دین را منحصر در گوشه ای از مسجدی می شد، دید و حتی مردم برای نماز خواندن خجالت می کشیدند. آن قدر دشمن علیه علم و فضیلت و دین صحبت کرده بود که حوزه و مراکز عملی و حتی بعضی از علما باورشان آمده بود که کسی به دین و مذهب کاری نداشته باشد.
 • مثل های معروفی را رواج می دادند که شما نمی توانید کاری کنید؛ لوله ای نمی توانید درست کنید. درعین حال ادعا می کردند که انقلاب سفید کردند و زنان را به بی عفتی دعوت می کردند.
 • وقتی به مازندران برای تبلیغ می رفتم از بی حجابی زنان و فساد و فحشاء جامعه خجالت می کشیدم و علنا کاری کرده بودند که دور حرم دیوار بود و خیابانهای دیگر فحشاء بود.
 • اخیرا آماری در مورد جشن 2 هزار و 500 ساله خواندم که خیلی عجیب بود. فساد و بی بنداری و ... موج می زد. این اوضاع آن زمان بود ولی یکدفعه روحانی مجاهد از منطقه یخچال قاضی فریاد زد که ای علمای اسلام کجایید که اسلام را بردند و با جشن دارند اسلام را از بین می برند.
 •  اگر بخواهیم فرصت داده های انقلاب را در این 4 دهه تنظیم کنیم، فرصت بلند بالایی خواهی بود. مسئله استقلال و رهایی از بیگانگان که 2 هزار 500 سال تحت تسلط استکبار و استعمار بودند. اولین برکت انقلاب رهایی از وابستگی به بیگانه بود؛ اینکه خودمان هستیم اداره می کنیم، اگر نقص داریم و بی عرضه هستیم، خودمان هستیم، اگر توان هم داریم، باز خودمان هستیم. زمانی که شاه فرار کرد، 35 میلیون جمعیت بود، الان 80میلیون، در گذشته امکاناتی نبود اما الان قابل مقایسه باگذشته نیست. همین قم که اصلا دِه هم به حساب نمی آوردند اما الان قم به یکی از مهمترین شهرهای مذهبی کشورتبدیل شده است.
 • در این 4 دهه انواع نقشه ها را کشیدند ولی به فرموده امام راحل هیچ غلطی نتوانسته کنند و الان این آدم نامتعال آمریکایی(ترامپ) که هیچ یک از تعهدات بین المللی را قبول ندارد دنبال این بود که حاکمیت اسلام را بگیرند و مانند گذشته شود ولی امروز با گذشته قابل مقایسه نیست که همین دشمن گفته از براندازی صرف نظر کردیم چون دیگر قدرت براندازی راندارد.
 • تا امروز هم نتوانسته اند کاری کنند و آنهایی که فکرمی کنند که می توانند با تحریم برگردند گفتند که دیگر قدرت نداریم چون نسل جوانان بسیجی کاری کردند که دشمن بگوید دیگرنمی توانیم کاری کنیم.
 • دشمنان بدانند این نظام تثبیت شده است و هر کاری کنند به جای نمی رسند. الان خودمان هستیم، اگر مجلس و قوه قضاییه وسایر قوا بد باشند، مال خودمان است و این همان معنای آزادی است.
 •  آمریکا و اسرائیل دشمنان درجه یک ایران هستند وتا حالا هر کاری بود علیه ایران کردند ولی ناموفق بودند ولی اینها گفته اند دست از فتنه بر نخواهیم برداشت.
 • دومین برکت، پیشرفت علمی و پزشکی است. در این مسئله هم پیشرفت ایران قابل مقایسه با گذشته نیست. ایران در بحث فناوری هم فوق العاده پیشرفت داشته است. اینها ثمره اسلام است. اسلام که تنها نماز و روزه نیست.
 • امروز متاسفانه بعضی فرزندان نسل چهارم و بچه های پولدار بی درد که معلوم نیست پولها را از کجا آورده اند، ماشین صد میلیونی سوار می شوند و در خیابان حرکاتی انجام می دهند یا دخترش با وضع بد وارد خیابان می شود، خیال می کند چنین و چنان است. باید از این کار خجالت کشید.
 • باید از این همه خون شهید به دلیل بی حجابی و بد حجابی دختران خجالت کشید. متأسفانه بعضی از شهرها در بحث حجاب بدتر از قم عمل می کنند.
 • حجاب از ضروریات اسلام است. کسی که علیه حجاب حرف می زند هر کسی می خواهد باشد، باید مواظب باشد در مورد حجاب چه می گوید. باید بلد باشد وقتی از اسلام حرف می زند چه می گوید. ما انقلاب کردیم تا کسی بی حجاب نباشد، زیر گلویش را باز نکند و هرچه دلش خواست علیه اسلام و انقلاب حرف نزند.
 • اگر رئیس جمهور می باشید، باید به مردم خدمت کنید. مشکل مردم را حل کنید. اگر اسلام را بیان می کنید، به اندازه علمتان و فهمتان بگوید. نباید بیش از این گفت. حجاب از ضروریات دین است و منکرش کافر است.
 • به این وزیر ارشاد هم می گویم برای چه هر روز بزرگداشت برگزار می کنید. در یکی از این سالن ها هر روز خواننده ای می آورید، اسم آن را وزارت ارشاد اسلامی می گذارید. باید از این خانواده شهداء خجالت کشید. می گویند ما قرآن و جلسه قرآن هم داریم. واقعا می خواهید قرآن هم نداشته باشید، مگر جرأت دارید علیه قرآن حرف بزنید. مردم انقلاب کرده اند که قوانین با اسلام تنظیم شود و اسلام حاکم باشد و قضات آن با احکام اسلامی قضاوت کنند و مجلس شورای اسلامی با قوانین اسلام تطبیق شود.
 •  انقلاب امت را زنده کرده است. بدانید اگر بچه های شما میدان نمی رفتند و در دفاع از آل الله جان فشانی نمی کردند الان می بایست در ایران می جنگیدیم.
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان