پنجشنبه، 9 تير 1401 - 15:17

آینده منطقه را نه میزهای مذاکره که مقاومت ملت‌ها رقم می زند

شماره: 17693
Aa Aa

باید تمامی سرزمین سوریه از لوث اشغالگران خارجی آزاد شود. این اشغال نباید مشمول مرور زمان شود و نیروهای اشغالگر و مزدوران آنها باید بیرون رانده شوند. 

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران؛
آینده منطقه را نه میزهای مذاکره که مقاومت ملت‌ها رقم می زند

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در دیدار «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه اظهار داشت:‌

مقاومت ملت سوریه در مقابله با تروریسم و تکفیر ستودنی است.

به گزارش اسپادانا خبر، او اظهار داشت:

آنچه آینده منطقه و فلسطین را رقم می‌زند میزهای مذاکره و قراردادهایی مثل «اسلو» و «کمپ دیوید» و «معامله قرن» نیست بلکه مقاومت ملت‌ها تعیین‌کننده نظم جدید منطقه‌ای است. آنچه امروز در پهنه غرب آسیا شاهد آن هستیم تحقق پیش‌بینی رهبر معظم انقلاب مبنی بر نتیجه بخش بودن مقاومت ملت ها در برابر سلطه‌گران و متجاوزین است.

وی گفت:

شما همچون پدرتان یکی از چهره‌های جبهه مقاومت هستید. مجاهدان مقاومت ثابت کردند که قدرتی قابل اتکا برای برقراری ثبات و امنیت در منطقه از جمله در سوریه هستند. زمانی که بعضی سران عرب و غیر عرب منطقه بر سر زمان سقوط حکومت سوریه شرط بندی می‌کردند ایران در کنار ملت و دولت سوریه ایستاد. مجاهدت ارتش و نیروهای دفاع وطنی سوریه و رزمندگان مقاومت اسلامی در منطقه به‌خصوص حزب الله قهرمان نقش اساسی در خشکاندن ریشه‌های قدرت نظامی داعش و سایر گروه های تروریستی که تهدیدی برای امنیت کل منطقه بودند داشت.

رئیسی با ابراز تاسف از اینکه هنوز بخش‌های مهمی از خاک سوریه در اشغال نیروهای خارجی قرار دارد افزود:

باید تمامی سرزمین سوریه از لوث اشغالگران خارجی آزاد شود. این اشغال نباید مشمول مرور زمان شود و نیروهای اشغالگر و مزدوران آنها باید بیرون رانده شوند. تهدیدات رژیم صهیونیستی در منطقه را نیز باید با تقویت و تنوع معادلات بازدارندگی مورد توجه قرار داد.

رئیسی با اشاره به لزوم تقویت همکاری و هماهنگی بین دو کشور تاکید کرد:

اراده و تمایل جدی جمهوری اسلامی ایران ارتقای سطح همکاری ها و روابط با دمشق به‌خصوص در حوزه های اقتصادی و تجاری است و این مسئله یکی از اولویت های جدی دولت را تشکیل می‌دهد.

«بشار اسد» رئیس جمهور سوریه نیز در این دیدار با اشاره به اینکه کشورش آماده هماهنگی و همکاری های گسترده‌تر با ایران در عرصه های امنیتی،‌ سیاسی و اقتصادی است بر نقش جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم در منطقه تاکید کرد و اظهار داشت:

در سال‌های مقاومت و مقابله با تجاوز غربی و تکفیری، ایران تنها کشوری بود که از ابتدا کنارمان ایستاد.

بشار اسد روابط سوریه و ایران را استراتژیک دانست و گفت:

تحولات منطقه پس از یک دهه جنگ علیه محور مقاومت نشان داد که استقامت اثرگذار و نتیجه بخش است.

رئیس جمهور سوریه با تاکید بر اینکه شاهد فروپاشی نقش آفرینی آمریکا در منطقه هستیم خاطر نشان کرد:

ما اثبات کردیم که با همکاری نزدیک کشورهای منطقه با یکدیگر می‌توان در برابر آمریکا و سلطه‌گرانی که ادعای ابرقدرتی دارند پیروز شد و ما امروز شاهد فروپاشی نقش آفرینی آمریکا در غرب آسیا هستیم. تجربه ثابت کرده که هماهنگی و تعامل کشورهای منطقه در مسائل مختلف از جمله در موضوع فلسطین بسیار موثر بوده و موفقیت های مقاومت فلسطینی ها نشان داد که مصالحه برخی اعراب نتیجه عکس داده است.

رئیس جمهور سوریه با تشکر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از ملت سوریه در جنگ علیه تروریسم گفت:

ملت و دولت سوریه قدردان ملت ایران است و خود را متعهد و مدیون ایران می‌داند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان