اتحادیه اروپا فهمید با آتش نمی‌توان بازی کرد | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 13 اسفند 1402 - 1:58

اتحادیه اروپا فهمید با آتش نمی‌توان بازی کرد

شماره: 21092
Aa Aa

واکنش ایران به تحریم سپاه بسیار سرد خواهد بود. این تحریم‌ها نمایش است. اروپا ساده لوحانه این اقدام را انجام داده و تبعات آن برای آنها سنگین خواهد بود.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران؛
اتحادیه اروپا فهمید با آتش نمی‌توان بازی کرد

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران با چهار نماینده مجلس شورای اسلامی که از سوی اتحادیه اروپا تحریم شده‌اند دیدار کرد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، او خطاب به آنها گفت: 

این تحریم‌ها نشان‌دهنده این است که شما عزیزان، کلام و اقدامات‌تان در دفاع از منافع و مصالح کشور مؤثر و تاثیرگذار بوده  است و در واکنش به این نقش مهم چنین تصمیمی اتخاذ شده است. از وقتی که بحث تحریم‌ها از سوی اتحادیه اروپا مطرح شد ما با مقامات ذیربط اتحادیه اروپا رایزنی و گفت‌وگو کردیم و به صراحت به آنها گفتیم که اگر قرار باشد در مورد سپاه پاسداران اقدامی انجام بدهیم که تاثیر بر روی یک نهاد حاکمیتی مؤثر جمهوری اسلامی ایران بگذارد که بخشی از سیستم نظامی رسمی جمهوری اسلامی ایران است واکنش و پاسخ ایران بسیار سرد خواهد بود. آنها وضعیت خودشان را می‌دانند و آسیب‌پذیری خود را در این ارتباط می‌دانند.

وی با بیان اینکه مصوبه پارلمان اروپا در مورد قرار دادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی یک مصوبه و قطعنامه غیرالزام آور است گفت:

در شورای وزیران اتحادیه اروپا در این ارتباط بحث و گفت‌وگوی زیادی شد و در نهایت به این جمع‌بندی رسیدند که با آتش نمی‌توان بازی کرد و آمدند سناریو دومی را پیگیری کردند و تعدادی از اشخاص از جمله چهار تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران را در لیست تحریمی خود قرار دادند. تعدادی از شما از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی حتی سفر کاری به اروپا نداشته‌اید و سرمایه‌ای نیز در آنجا ندارید و این تحریم‌ها بیشتر نوعی نمایش است.

امیر عبدالهیان با بیان اینکه قرار گرفتن نام شما در لیست تحریم‌ها نشان دهنده تاثیرگذاری کلام شما در جامعه، منطقه و محور مقاومت است گفت:

طرف اروپایی ساده لوحانه این اقدام را انجام داده است و بازخوردها و تبعات آن برای خود آنها سنگین خواهد بود. امیدواریم که شما بیش از گذشته در صحنه دفاع از امنیت ملی و منافع ملی کشور حضور داشته باشید و شاهد تاثیرگذاری شما باشیم. قرار گرفتن شما در لیست تحریم‌ها باعث اثرگذاری و تاثیر بیشتر شما خواهد شد و شما امروز یک تریبون قوی برای مردم عزیز ایران، جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی هستید.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان