سه شنبه، 28 دى 1400 - 14:12

ارتش و سپاه ایران بهترین ترکیب دفاعی را ایجاد کرده‌اند

شماره: 10351
Aa Aa

سید عبدالرحیم موسوی از آزمایش موفق یک موشک نقطه زن خبر داده و گفته نیروی دریایی ارتش در شعاع 300 کیلومتر هر تهدیدی را هدف قرار خواهد داد.

فرمانده کل ارتش ایران اعلام کرد؛
ارتش و سپاه ایران بهترین ترکیب دفاعی را ایجاد کرده‌اند

سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش ایران در جلسه هم اندیشی با دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش(دافوس) گفت:

طرح‌های عملیاتی برای سناریوهای محتمل آماده و به‌صورت آشکار یا پنهان به صورت جزء به جزء یا ترکیبی تمرین می‌شود و ارتش و سپاه آمادگی دارند همراه با هم در مقابل هر تهدید احتمالی بایستند.

به گزارش اسپادانا خبر، وی با تأکید بر اینکه هر دشمنی منافع ملی ما را مورد تهدید قرار دهد متقابلاً منافع او را تهدید خواهیم کرد افزود:

ارتش و سپاه در بالاترین سطح هماهنگی، مانند تار و پود در هم تنیده، بهترین ترکیب دفاعی را ایجاد کرده‌اند.

موسوی با اشاره به اینکه فرماندهان ارتش و سپاه به جز هماهنگی‌های موردی، حداقل هر ماه یکبار جلسات مشترک دارند خاطرنشان کرد: ارتش و سپاه به عنوان دو سازمان مکمل، هم افزایی بسیار خوبی را به وجود آورده‌اند.

فرمانده کل ارتش با اعلام این‌که تا پایان سال، تجهیزات جدید به نیروهای ارتش اضافه خواهد شد گفت: تجهیزات مورد نظر در همه عرصه های زمینی، پدافند، هوایی و دریایی است و مواردی که اعلام آن بلامانع است به مرور اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی با اشاره به تمرین رزم سطحی «شهدای دریادل رمضان» اذعان داشت: موشک نقطه زن با برد 300 کیلومتر در این رزمایش با موفقیت آزمایش شد و به این ترتیب دست بلند نیروی دریایی ارتش در شعاع 300 کیلومتر هر تهدیدی را هدف قرار خواهد داد.

موسوی تصریح کرد: قرارگاه پدافند هوایی با ساختار جدید، شکل گرفته و مستقر شده است و کنترل عملیاتی تمامی سلاح‌ها و تجهیزات پدافند هوایی ارتش و سپاه، پدافند یکپارچه مستحکمی را ایجاد کرده است و آسمان ایران به صورت چند لایه رصد می‌شود و هیچ مورد مشکوکی از چشم تیزبین پدافند دور نخواهد بود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان