جمعه، 26 شهريور 1400 - 14:04

اروپا حاکمیت اسرائیل بر بلندی های جولان را به رسمیت نمی شناسد

شماره: 7183
Aa Aa

در بیانیه این پنج کشور آمده: در قوانین بین المللی تصرف و انضمام سرزمین با استفاده از نیروی نظامی ممنوع و بر خلاف منشور سازمان ملل متحد است.

با اعلام پنج کشور اروپایی عضو شورای امنیت؛
اروپا حاکمیت اسرائیل بر بلندی های جولان را به رسمیت نمی شناسد

به گزارش اسپادانا خبر، پنج کشور اروپایی عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد، تصمیم آمریکا برای شناسایی حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی های جولان را خلاف قوانین بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت دانستند.

این مطلب در بیانیه ای مطرح شد که نماینده بلژیک که در ماه مارس نمایندگی اروپایی ها را بر عهده دارد همراه با نمایندگان انگلیس، فرانسه، آلمان و لهستان در جمع خبرنگاران قرائت کرد.

در این بیانیه آمده است: رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که این کشور الحاق بلندی های جولان را به اسرائیل به رسمیت می شناسد؛ موضع ما درباره این منطقه به خوبی روشن است.

اروپایی های شورای امنیت با تاکید بر اینکه موضع این کشورها در قبال جولان اشغالی تغییری نکرده است افزودند: بر اساس قوانین بین المللی و قطعنامه شورای امنیت و نه فقط قطعنامه های 242 و 497 ، ما حاکمیت اسرائیل را بر مناطق اشغالی از ژوئن 1967 که شامل بلندی جولان هم می شود، به رسمیت نمی شناسیم.

در بیانیه این پنج کشور تصریح شده است: ما این منطقه را بخشی از سرزمین اسرائیل در نظر نمی گیریم چرا که در قوانین بین المللی تصرف و انضمام سرزمین با استفاده از نیروی نظامی ممنوع شده است.

پنج عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکید کردند: هر اعلامیه یکجانبه برای تغییر مرزها، بر خلاف اصول قوانین بین المللی مرزها و منشور سازمان ملل متحد است.

این بیانیه خاطرنشان می کند: ما قوی ترین نگرانی خود را درباره پیامدهای این انضمام غیر قانونی بر مرزها و همچنین مرزهای منطقه اعلام می کنیم.

دونالد ترامپ، حاکمیت اسرائیل را بر بلندی های جولان که از سال 1967 تا کنون در اشغال آنها قرار دارد به رسمیت شناخته است.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان