سه شنبه، 12 مهر 1401 - 12:45

از واردات سیم خاردار به صادرات فن آوری رسیده ایم

شماره: 19412
Aa Aa

دشمن را در فاصله بیش از هزار کیلومتری با هوش مصنوعی از پای درآوردیم| بازدارندگی مانند دوچرخه سواری است؛ اگر رکاب نزنیم واژگون می شویم.

امنیت ایران بومی و در حد عالی است؛
از واردات سیم خاردار به صادرات فن آوری رسیده ایم

امیر علی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه در مراسم بازدید رئیس، اساتید و نخبگان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی از پارک ملی و فن آوری نیروی هوافضای سپاه گفت:

امروز دولت و مجلس انقلابی بر سرکار هستند و نگاه های مسئولین به داخل و ظرفیت های داخلی معطوف شده است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از برنا، او گفت:

در چنین فضایی هیچ توجیهی برای کوتاهی و ترک عمل قابل قبول نمی باشد. 

وی ادامه داد:

به جرئت می توان گفت اگر ما از وارد کننده سیم خاردار به صادر کننده فن آوری رسیده ایم و با طی مرزهای دانش دشمن را در فاصله بیش از هزار کیلومتری با هوش مصنوعی از پای درآوردیم از ارتباط با دانشگاه حاصل شده است.

وی با بیان اینکه درصد زیادی از اتلاف سرمایه های کشور در برخی از برهه ها ناشی از سوء مدیریت و یا پروژه های تحمیلی بوده است گفت:

باید در دانشگاه پایان‌نامه ها و پژوهش ها به سمت رفع این گونه مشکلات سوق پیدا کند. راندمان پایین در برخی از عرصه ها از بی تدبیری و طرحهای تحمیلی است.

وی گفت:

ما محکوم به انجام کار و تحقیقات فضایی هستیم. این یکی از مولفه های قدرت هر کشور است که پیامدهای آن در زمینه های مختف کشاورزی، کنترل سیل و ... راهگشا می باشد. نیروی هوا فضای سپاه هم از جنبه تکنیکی و تجهیزاتی و هم کاهش اثرات سوء و امواج راداری از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار است و مطالعات فراوانی در این زمینه از جمله کاهش توان خروجی رادار های بومی نسبت به توان خروجی رادار های غیری بومی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفت داشته است.

فرمانده نیروی هوا فضا گفت:

امروز وضعیت منطقه  وضعیت بسیار خوبی است و برخی رژیم های وابسته منطقه که بدنبال ائتلاف با امریکا و اخیرا رژیم صهیونیستی با رویکرد آفندی برابر ایران بوده اند امروز از حوزه آفندی به حوزه پدافندی تغییر رویکرد داده اند. امروز دشمن اذعان دارد که فشار حداکثری شکست خورده و ایران برتری هوایی ما را بعد از ۸۰ سال به دست گرفته است و به یک قدرت بلامنازع تبدیل شده است و به گفته بعضی از سران کشورهای عربی مبدا تاریخ باید قبل و بعد از سرنگونی هواپیمای جاسوسی گلوبال هاوک تعیین شود.

حاجی زاده بازدارندگی را مانند دوچرخه سواری توصیف کرد:

در حین دوچرخه سواری اگر رکاب نزنیم واژگون می شویم و باید حرکت ما در قدرت افزایی بازدارنده مستمر باشد زیرا خباثت های دشمن ادامه دارد.

او با بیان اینکه امنیت ایران بومی و در حد عالی است و ما از کارهای خیلی سخت در زمینه دفاعی و نظامی عبور کرده ایم گفت:

در حوزه فضایی در کمتر از سه سال ماهواره را در مدار قرار دادیم. در تولید رادار جز 20 کشور برتر جهان هستیم و در زمینه پهپاد و موشک های نقطه زن در زمره قدرت های برتر هستیم. اینها هیچ کدام اتفاقی و تصادفی نبوده بلکه با هدف گذاری دقیق، مدیریت نظام مند، تمرکز و استعداد یابی و اقدام جهادی و در تعامل با نخبگان و دانشگاه های کشور به این نتایج دست یافته ایم و با این فرمول می توان مشکلات کشور را در سایرحوزه ها نیز مرتفع کرد. منشا همه این دستاوردها دانشگاه ها و نخبگان این مرز و بوم هستند که برای پاسخ به نیازهای کشور بایستی همچنان پای کار باشند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان