استفاده از "پرستو"ها برای حذف مخالفان از صحنه سیاسی حرام است | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 31 ارديبهشت 1403 - 13:44

استفاده از "پرستو"ها برای حذف مخالفان از صحنه سیاسی حرام است

شماره: 7759
Aa Aa

مطهری نوشته: افرادی در ایران پرستوهایی دارند که بر گرد سیاسیون منتقد یا مخالف به پرواز درمی‌آورند و برای بستن دهان او فیلم و عکس تهیه می‌کنند.

نکته ای در مورد پرونده محمدعلی نجفی؛
استفاده از "پرستو"ها برای حذف مخالفان از صحنه سیاسی حرام است

به گزارش اسپادانا خبر، علی مطهری در صفحه اینستاگرامی خود نوشته است:

در ارتباط با ماجرای آقای دکتر نجفی دو نکته قابل توجه است: اول این که صدا و سیما که معمولاً حوادث جنایی را منعکس نمی‌کند با ذوق‌زدگی و خوشحال از ضربه زدن به رقیب سیاسی به انعکاس کامل آن پرداخت و تنها زمانی که ندایی از مقام رهبری به او رسید دست از این عمل ناجوانمردانه خود برداشت و ناگهان سیر اخبار درباره این حادثه متوقف شد. ظاهراً خود مسئولان این سازمان قبح این گونه رفتارها را درک نمی‌کنند و حتما باید ندایی از بالا برسد.

و دوم این که از اخبار رسیده و خصوصا سخنان خود آقای نجفی معلوم شد که افرادی در کشور پرستوهایی دارند که گاهی بر گرد سیاسیونی که منتقد یا مخالف به شمار می‌روند به پرواز درمی‌آورند و آنگاه فیلم و عکس تهیه می‌کنند برای بستن دهان او و حذف وی از صحنه سیاست، غافل از این که اگر این روشها در دنیا مرسوم و رایج است و مجاز شمرده می‌شود، برای یک مسلمان مجاز نیست بلکه حرام است. تجسس در امور داخلی زندگی مردم از نظر اسلام مجاز نیست حتی برای یک هدف مقدس. در اسلام برای رسیدن به یک هدف مقدس نمی‌توان از یک وسیله نامقدس استفاده کرد. نمی‌توان برای حفظ نظام از هر وسیله‌ای استفاده کرد و با آبروی مردم بازی کرد.

امیدوارم ماجرای آقای نجفی نقطه شروعی برای ترک این روشها باشد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان