چهارشنبه، 8 تير 1401 - 13:36

افق ما حکومت جهانی امام زمان(عج) است

شماره: 17720
Aa Aa

او با بیان این که سازمان فنی و حرفه‌ای با آموزش‌های خود در عرصه ایجاد جامعه مهدوی تلاش می‌کند گفته در زمان ظهور تمام مردم باید زحمت بکشند.

سید محمد سعیدی، امام جمعه قم؛
افق ما حکومت جهانی امام زمان(عج) است

سید محمد سعیدی، امام جمعه قم و تولیت آستان حضرت معصومه (س) در دیدار غلامحسین حسینی‌نیا، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای اظهار داشت:

عرصه علم در نگاه اسلام کاربردی و نتیجه بخش است.

به گزارش اسپادانا خبر، وی با اشاره به اینکه علمی که تنها در ذهن باشد و جایگاهی در زندگی انسان نداشته باشد در اسلام وجود ندارد گفت:

حتی اعتقاد به خداوند و احکام بدون اینکه نسبت به انجام آن‌ها اهتمام داشته باشند نیز مورد قبول نیست. علم در اندیشه اسلام یک سرمایه اثر بخش و کاربردی است، علم بی‌اثر و بی‌نتیجه از ابزارهای دشمن است و دشمن به‌عنوان یک توطئه ترویج این علم را دنبال می‌کند. در زمان طاغوت نیازمند نیروهای خارجی بودیم. در روایت‌ها آمده که زکات علم به نشر دادن آن است و افراد تحصیل کرده باید با نشر علم به رفع نیاز جامعه کمک کنند.

سعیدی با اشاره به اینکه فرد عالم نیز باید علم را در نفس خود پیاده کند ادامه داد:

هم عالمان دین و هم عالمان علوم جدید باید دارای علم نافع باشند؛ علمی که هم برای انسان و هم برای دیگران منفعت داشته باشد.

عضو خبرگان رهبری گفت:

افق ما حکومت جهانی امام زمان(عج) است. در زمان ظهور تمام مردم باید تلاش کنند و زحمت بکشند و در نتیجه در جامعه اسلامی باید همگان عالم باشند. در جامعه مهدوی همه اقشار بر یکدیگر تاثیرگذار هستند. سازمان فنی و حرفه‌ای با آموزش‌های خود در عرصه ایجاد جامعه مهدوی تلاش می‌کند.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان