انبوهی از پهپادها به ارتش الحاق شد | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 30 ارديبهشت 1403 - 0:34

انبوهی از پهپادها به ارتش الحاق شد

شماره: 24471
Aa Aa

انواع پهپادهای راهبردی چندمنظوره با قابلیت اجرای انواع مأموریت‌های شناسایی، مراقبت، جنگ الکترونیک، جمع‌آوری اطلاعات سیگنالی، رزمی، انهدامی، دوربرد، نقطه‌زن و رهگیر هوایی به ارتش جمهوری اسلامی ایران ملحق شد.

پهپادهای ابابیل4، ابابیل5، آرش و باور و جت کرار؛
انبوهی از پهپادها به ارتش الحاق شد

انواع پهپادهای شناسایی، رزمی،‌ انتحاری و رهگیر ساخت وزارت دفاع به سازمان رزم ارتش جمهوری اسلامی ایران الحاق شد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، آیین الحاق انبوهی از پهپادهای راهبردی رزمی، شناسایی، انهدامی و راداری طراحی و تولیدشده توسط وزارت دفاع و همکاری ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده‌کل ارتش و محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد.

در این مراسم انواع پهپادهای راهبردی چندمنظوره ابابیل4، ابابیل5 با قابلیت اجرای انواع مأموریت‌های شناسایی، مراقبت، جنگ الکترونیک، جمع‌آوری اطلاعات سیگنالی، رزمی، همچنین پهپادهای آرش و باور با قابلیت اجرای مأموریت انهدامی، دوربرد و نقطه‌زن و نیز پهپاد جت کرار با قابلیت اجرای انواع مأموریت‌های هدف، رزمی و رهگیر هوایی به سازمان رزم ارتش جمهوری اسلامی ایران ملحق شد. پهپادهای تحویلی ضمن ارتقا به سامانه‌های خودحفاظتی و ضدجنگال، ناوبری چندگانه بومی و تسلیحات هوشمند نقطه‌زن تجهیز شده و دارای قابلیت ویژه و روزآمد در بهره‌گیری ترکیبی با سایر سامانه‌های سلاح و عملیات شبکه‌محور هستند.

امیر آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم با اشاره به اینکه یکی از مهمترین وظایف این وزارت‌خانه تجهیز و تسلیح نیروهای مسلح در جهت دفاع از کشور است گفت:

الحاق این پهپادها در توان رزم ارتش جمهوری اسلامی ایران تأثیر بسزایی خواهد داشت.

آشتیانی با بیان اینکه همواره تمامی تحولات منطقه و جهانی تحت رصد است افزود:

فناوری‌های نوین و به‌روز در دنیا بررسی می‌شود و با نیازهای نیروهای مسلح تطبیق داده می‌شود تا در راستای دفاع از کشور و مقابله با تهدیدات زمینی، هوایی، دریایی و فضایی بومی‌سازی و تولید شود. به مردم اطمینان می‌دهیم در مسیر دفاع از کشور و افزایش قدرت بازدارندگی و ارتقای توان رزمی نیروهای مسلح تمام توان و تلاش خود را به‌کار خواهیم گرفت و دشمن ناامید خواهد شد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان