جمعه، 9 اسفند 1398 - 17:34

انتقاد تند محسن نامجو از سیاست‌های شبکه‌ی من و تو

شماره: 8717
Aa Aa

نامجو خطاب به شبکه من و تو می گوید دوره، دوره‌ی شماست و به اندازه‌ی کافی در ویران کردن فرهنگ و ساختن گذشته‌ی جعلی از ایران نقش داشته اید.

آن چراغ کور سو دهنده را نگه می دارم؛
انتقاد تند محسن نامجو از سیاست‌های شبکه‌ی من و تو

محسن نامجو، خواننده ایرانی از شبکه منوتو به دلیل استفاده‌ی غیرقانونی از آهنگش شکایت کرد و گفت: دوستان منوتو، شما به اندازه‌ی کافی در ویران کردن فرهنگ در سال‌های اخیر نقش داشتید؛ در ساختن تاریخ جعلی از ایران قبل انقلاب و خراب کردن تصویر آینده… ولی دوره دوره‌ی شماست. در چنین دوره‌ی چیپی قطعا امثال شما برنده‌ی بازی هستید.

به گزارش اسپادانا خبر، او در یک پیام ویدیویی که در صفحه‌ی شخصی خودش در اینستاگرام منتشر کرده گفت:

چند روز پیش شبکه‌ی تلویزیونی منوتو یکی از قطعات من به اسم «نامه» را با تغییر شعر، یک استفاده‌ی چیپ و سطح پایینی از این آهنگ کردند.

او در ادامه گفت این قطعه را حدود ده سال پیش برای همسرم ساختم که نسبت به آن یک عاطفه و یک احساس خاصی داشتم. بعد از سال‌ها که خیلی از قطعه استفاده نمی‌کردم، چند ماه پیش در یکی از کنسرت‌هایم که قبل از آن خبر فوت مادرم را شنیدم، این قطعه را برای مادرم خواندم و مردم هم با آن همخوانی کردند و به قول امروزی‌ها قطعه پخش شد و بقیه‌ی مردم هم آن را شنیدند.

نامجو گفت: شبکه‌ی منوتو یک تلویزیون خارج از ایران هست و بار اولشان هم نیست این کار را کردند و من تعجب می‌کنم که به خودشان اجازه می‌هند که همچین کاری را بکنند چرا که باید طبق قوانین بین‌المللی انجام می‌شد. من سالهاست که در غرب زندگی می‌کنم و تمام کارهای من مثل خیلی از آهنگسازان دیگر کپی رایت شده. این را هم بگویم که تمام شبکه‌های فارسی زبان خارج از ایران برای استفاده از آهنگ‌هایم حتما با وبسایت من تماس می‌گیرند، کسب اجازه می‌کنند و حق آن را پرداخت می‌کنند و اگر تلویزیون منوتو با وبسایت من تماس گرفته بودند قطعا اجازه همچین کار سخیفی را نمی‌دادم.

نامجو در ادامه به انتقاد از سیاست‌های شبکه‌ی من وتو پرداخت و گفت: من می‌دانم دوره، دوره‌ی شماست و به اندازه‌ی کافی در ویران کردن فرهنگ ایران نقش داشتید. در ساختن گذشته‌ی جعلی از ایران قبل از انقلاب و خراب کردن تصویر آینده در ذهن نسلی که در این کشورهای خارجی زندگی می‌کنند و مهم اینکه برنده‌ی این بازی شما هستید و دوره دوره‌ی شماست و در همچین دوره‌ی چیپ و سخیفی که بشریت در آن هست، قطعا تلویزیون و رسانه‌ی شما برنده‌ی این بازی است. همینجور بتازید و جلو بروید و امیدوارم در همه‌ی کارهاتان موفق باشید ولی من پیرو هنرمدانی هستم که سعی می‌کنند آن چراغ کور سو دهنده را نگه دارم. مثل شمعی که با باد ابتذال ممکن است خاموش شود.

این خواننده گفت من استقلال مالی و درآمدم از راه برگزاری کنسرت‌ها هست و در ادامه از شبکه‌های خارجی فارسی زبان که حق کپی رایت را پرداخت نمی‌کنند خواهش کرد که «کاری به موسیقی و آهنگ‌های من نداشته باشید».

او در پایان گفت پیگیر حقوقی این اتفاق هستم و تا آخر این مساله را پیگیری می‌کنم تا یکبار برای همیشه امثال این تلویزیون به خودشان اجازه ندهند هر استفاده‌ای که دلشان می‌خواهد و هر چیزی که می‌خواهند از آثار دیگران بسازند.

 

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان