چهارشنبه، 19 مرداد 1401 - 19:51

انتقاد رهبر انقلاب از آسیب زدن به درختان برای احداث ساختمان

شماره: 7007
Aa Aa

دستگاههای مسئول از غرس برخی نهال‌های مضرّ در بعضی از نقاط ایران به منظور جلوگیری از پیشرفت صحرا و بیابان‌زایی جلوگیری کنند.

برای حفظ جنگلها و مراتع باید تلاش کرد؛
انتقاد رهبر انقلاب از آسیب زدن به درختان برای احداث ساختمان

به‌مناسبت روز درختکاری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در محوطه‌ی دفتر رهبری دو نهال میوه کاشتند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس روز درختکاری را مژده‌ی در پیش بودن بهار و یادآور اهمیت پوشش گیاهی دانستند و با اشاره به خسارت‌هایی که در اثر بی‌اعتنایی به جنگل‌ها، مراتع و پوشش گیاهی به کشور تحمیل می‌شود خاطرنشان کردند: مسئله‌ی درخت و حفظ پوشش گیاهی باید جایگاه واقعی خود را در فرهنگ عمومی پیدا کند.

ایشان کاشت نهال در روز درختکاری را اقدامی نمادین و با هدف تقویت فرهنگِ اهمیت دادن به درخت و گیاه برشمردند و با انتقاد از آسیب زدن به درختان در برخی مراکز پر درخت با انگیزه احداث ساختمان افزودند: دستگاه‌های مسئول باید جداً در مقابل اینگونه کارها بایستند و اجازه انجام آن را ندهند.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین از غرس برخی نهال‌های مضرّ در بعضی از نقاط کشور به منظور جلوگیری از پیشرفت صحرا و بیابان‌زایی انتقاد کردند و گفتند: دستگاههای مسئول باید از چنین اقداماتی جلوگیری کنند، ضمن اینکه برای حفظ جنگلها و مراتع باید تلاش کرد و دستگاههای ناظر از جمله دستگاه قضایی در جلوگیری از تعرض به جنگل کمال اهتمام را داشته باشند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان