انقلاب اسلامی مردمی‌ترین انقلاب جهان است | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 31 ارديبهشت 1403 - 14:38

انقلاب اسلامی مردمی‌ترین انقلاب جهان است

شماره: 22403
Aa Aa

بایدحفظ جمهوریت را نصب العین قرار دهیم| هیچ دوره‌ای مانند جمهوری اسلامی دارای استقلال سیاسی نبودیم| مردم باید احساس رفاه کنند.

سیدحسن خمینی در مراسم سالروز ارتحال امام خمینی (ره)؛
انقلاب اسلامی مردمی‌ترین انقلاب جهان است

سیدحسن خمینی در مراسم سالروز ارتحال امام خمینی (ره) اظهار کرد:

سال گذشته رهبری فرزانه‌ انقلاب تعبیری داشتند که کلمه قصاری بود که می‌تواند نقشه راهی برای مردم و آینده نظام باشد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، او گفت:

ایشان فرمودند امام جان و روح انقلاب اسلامی است. این یکی از زیباترین تعابیر درباره امام و نظام برآمده از مجاهدت‌های عمر طولانی امام و زحمات طاقت فرسای مردم و تلاش بی‌وقفه روحانیت شیعه و مجاهدت‌های مستضعفین جهان را این جمله بیان می‌کند. جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیش بزرگترین میراث امام راحل است. جمهوری اسلامی یک کالبد مقدسی است که در قالب قانون اساسی شکل گرفته متشکل از دو قید بسیار مهم است، یکی آحاد مردم است.

او با اشاره به توجه امام به نقش مردم و بیداری دل‌های آنان اظهار کرد:

امام راحل فقط و فقط به بیداری دل‌های مردم توجه داشت و انقلابی پدید آورد که بی‌تردید مردمی‌ترین انقلاب جهان است. جمهوری اسلامی یک نظامی است که برآمده از خواسته‌های مردم است و حفظ جمهوریت را باید نصب العین خود قرار دهیم.

وی با اشاره به تاکید رهبری انقلاب به حفظ سلامت و امنیت و رقابت و مشارکت در انتخابات ادامه داد:

رکن دوم این نظام اسلام است و امام یک فقیه هم بود. فقه ما بن‌مایه این نظام است اما امام هم به نقش زمان و مکان در اجتهاد بود نه یک فقه خشک و درجازننده. فقه پویا که توان حل مشکلات جامعه را دارد مورد تاکید امام بود. یکی دیگر از اصول اساسی جمهوری اسلامی عزتی است که در قالب استقلال سیاسی کشور وجود دارد. در طول تاریخ ۲۰۰ سال اخیر هیچ دوره‌ای مانند دوره جمهوری اسلامی دارای استقلال سیاسی نبودیم. تلخی عزل و نصب حاکمان ما به دست بیگانگان بوده است و آخرین حاکم جائر سلطنت با تصمیم سلاطین و سفرای غیرایرانی ایران را ترک می‌کند.

او با بیان این‌که «جمهوری اسلامی نظامی است که باید حتماً مردم در زندگی در آن احساس رفاه کنند» گفت:

همت همه در این باید باشد که رفاه را پدید آورند. نقاط ضعفی هست اما نقاط امیدی هم هست و مهمترین آن توان و قدرت مردم است. امروز در جمهوری اسلامی با نظامی به وسعت خون‌های پاک شهدا آینده‌ای پیش رو داریم که باید تلاش کنیم با درس از گذشته‌ها، آینده‌ای شیرین بسازیم.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان