انگلستان رسیدگی به وضعیت نازنین زاغری را یک اولویت خواند | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 12 خرداد 1402 - 16:37

انگلستان رسیدگی به وضعیت نازنین زاغری را یک اولویت خواند

شماره: 7435
Aa Aa

یک سخنگوی وزارت خارجه انگلیس در واکنش به پیشنهاد ایران درباره «تبادل زندانیان» گفته ما در خصوص تمامی پرونده‌های کنسولی خود نگران هستیم.

در هر سطح و هر فرصتی پرونده ها را مطرح می‌کنیم؛
انگلستان رسیدگی به وضعیت نازنین زاغری را یک اولویت خواند

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از فارس، یکی از سخنگویان وزارت خارجه انگلیس به پیشنهاد محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره «تبادل زندانیان» واکنش نشان داد.

ظریف که در نشست موسسه «جامعه آسیا» در نیویورک صحبت می‌کرد گفته بود: «آنچه که من می‌توانم به عنوان وزیر خارجه انجام دهم، این است که این پیشنهاد را علنا روی میز مذاکرات بگذارم. بیایید آن‌ها را تبادل کنیم. تمام افرادی که در زندان‌ها هستند، چه در آمریکا، چه در کشور‌های دیگر و منتظر استرداد به آمریکا هستند، ما معتقدیم که اتهامات علیه آن‌ها ساختگی است و در مقابل آمریکا نیز معتقد است که اتهامات علیه زندانیان در ایران ساختگی است.»

وی در ادامه افزود: «بسیار خب، بیایید هیچ بحثی در این باره نداشته باشیم و به تبادل زندانیان اقدام کنیم. من آمادگی دارم تا این کار را انجام دهم و اختیار انجام این کار را نیز دارم. ما شش ماه پیش به دولت آمریکا اطلاع دادیم که آمادگی این کار را داریم و هنوز هیچ پاسخی دریافت نکرده‌ایم. اگر آن‌ها هر چیزی به جز این به شما بگویند، دروغ گفته‌اند.»

پس از این پیشنهاد، یکی از سخنگویان وزارت خارجه انگلیس گفت: «رسیدگی به تمامی ایرانیان انگلیسی که در ایران بازداشت شده‌اند، از جمله خانم زاغری برای دولت (انگلیس) یک اولویت است».

وی ادامه داد: «ما در خصوص تمامی پرونده‌های کنسولی خود نگران هستیم و در هر سطح و هر فرصتی آن‌ها را مطرح می‌کنیم».

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان