چهارشنبه، 13 اسفند 1399 - 8:59

انگلیس، آلمان و فرانسه به قطعنامه ۲۲۳۱ پایبند هستند

شماره: 11236
Aa Aa

مقامات سه کشور اروپایی در نامه خود به شورای امنیت آورده‌اند که تلاش آمریکا برای احیای تحریم‌های شورای امنیت ایران فاقد اثر قانونی است.

در نامه‌ای مشترک به رئیس شورای امنیت؛
انگلیس، آلمان و فرانسه به قطعنامه ۲۲۳۱ پایبند هستند

انگلیس، آلمان و فرانسه طی نامه‌ای مشترک به رئیس شورای امنیت سازمان ملل اعلام کردند به ادامه اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ پایبند هستند.

به گزارش اسپادانا خبر، مقامات سه کشور اروپایی در نامه خود آورده‌اند که تلاش آمریکا برای احیای تحریم‌های شورای امنیت ایران فاقد اثر قانونی است.

تروئیکای اروپا در نامه خود تأکید کرده‌اند تعلیق تحریم‌ها علیه ایران در چارچوب توافق هسته‌ای با ایران موسوم به برجام پس از تاریخ 20 سپتامبر (30 شهریور) ادامه خواهد یافت.

این سه کشور اروپایی تصریح کرده‌اند که همچنان به «اجرای کامل» قطعنامه 2231 شورای امنیت که سال 1394 در پیوند با توافق هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی تصویب شد، پایبند هستند.

پیش تر، دولت ایالات متحده آمریکا مکانیسم بازگشت تحریم‌ها علیه ایران را فعال کرد.

«مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شد که تقریباً تمام تحریم‌های سازمان ملل از جمله تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران از سر گرفته شده است.

وی افزود:

این مکانیزم علاوه بر محدودیت تسلیحاتی، شامل محدودیت‌هایی مانند تعامل با ایران در فعالیت‌های مرتبط با غنی‌سازی و بازفرآوری، ممنوعیت ساخت و آزمایش موشک بالستیک و انتقال فناوری‌های مرتبط با هسته‌ای و موشکی به ایران می‌شود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان