يكشنبه، 19 ارديبهشت 1400 - 23:34

ایران انتقام حمله به سایت نطنز را از اسرائیل خواهد گرفت

شماره: 13163
Aa Aa

ظریف از نخبگان و مردم خواسته در دام مکارانه طراحی شده رژیم صهیونیستی نیفتند؛ آن ها می خواهند انتقام توفیقات لغو تحریم‌های ظالمانه را بگیرند.

با اعلام وزیر امور خارجه ایران در مجلس؛
ایران انتقام حمله به سایت نطنز را از اسرائیل خواهد گرفت

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در جلسه با کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گزارش کاملی از مذاکرات وین ارائه داده و نحوه پیگیری مواضع قطعی کشور در این مذاکرات را تشریح کرده است. 

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایرنا، وزیر امور خارجه با اشاره به حادثه نطنز بر ضرورت حفاظت مناسب از تاسیسات و دانشمندان هسته‌ای در این شرایط حساس تاکید کرده و گفته مقامات سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی صراحتا گفته بودند که اجازه پیشرفت در رفع تحریم‌های ظالمانه را نخواهند داد و اکنون تصور می‌کنند به هدف خود می‌رسند ولی صهیونیست‌ها پاسخ خود را در پیشرفت‌های بیشتر هسته‌ای خواهند گرفت.

وزیر امور خارجه اضافه کرد:

نطنز قوی‌تر از گذشته با استفاده از ماشین‌های پیشرفته تر ساخته خواهد شد و اگر فکر می‌کنند دست ما در مذاکره ضعیف شده است اتفاقا این عمل زبونانه موضع ما را در مذاکرات قوی‌تر خواهد کرد و طرف‌های مذاکره باید بدانند اگر تاکنون با تاسیسات غنی سازی با ماشین‌های نسل اول مواجه بودند الان نطنز می‌تواند مملو از سانتریفیوژهای پیشرفته با چند برابر توان غنی‌سازی باشد. 

ظریف در این نشست با تاکید بر ضرورت توجه نخبگان و مردم برای نیفتادن در دام مکارانه طراحی شده رژیم صهیونیستی گفته صهیونیست‌ها می‌خواهند انتقام توفیقات در مسیر لغو تحریم‌های ظالمانه را از مردم ایران بگیرند ولی ما اجازه نخواهیم داد و انتقام این اقدامات را از خود صهیونیست‌ها خواهیم گرفت.

خطیب زاده،  سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز با اشاره به حادثه مجتمع هسته‌ای نطنز گفت:

این حادثه خوشبختانه هیچ خسارت انسانی و محیط زیستی نداشته البته می‌توانست به یک فاجعه بینجامد. این جنایت علیه بشریت است و انجام چنین اقداماتی دور از ذات رژیم صهیونیستی نیست.

وی ادامه داد:

اگر در این ماجرا هدف این بوده که توان هسته‌ای ایران محدود شود باید اعلام کنم که برعکس است. تمامی سانتریفیوژ‌هایی که از مدار خارج شدند از نوع IR ۱ بوده‌اند و با نوع پیشرفته سانتریفیوژ‌ها جایگزین خواهند شد. پاسخ ایران، انتقام از رژیم صهیونیستی خواهد بود در زمان وجای خود. وزارت خارجه مسئولیت دارد که در چارچوب سیاست‌های نظام در راستای رفع تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه مردم ایران اقدام کند و هم‌زمان نیز اسراییل پاسخ خود را از مجاری خود خواهد گرفت.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان