ایران با کشور‌های منطقه ائتلاف‌ دریایی تشکیل می دهد | اسپادانا خبر
 
 
پنجشنبه، 30 شهريور 1402 - 22:13

ایران با کشور‌های منطقه ائتلاف‌ دریایی تشکیل می دهد

شماره: 22392
Aa Aa

شهرام ایرانی می گوید ائتلاف مشترک نیروی دریایی ایران با کشور‌های منطقه از جمله عربستان، امارات، قطر، بحرین و عراق به‌زودی شکل می‌گیرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران؛
ایران با کشور‌های منطقه ائتلاف‌ دریایی تشکیل می دهد

شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در یک گفت‌وگوی تلویزیونی از شکل‌گیری ائتلاف های جدید منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای خبر داد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از فارس، او گفت:

ائتلاف مشترک نیروی دریایی ایران با کشور‌های منطقه از جمله عربستان، امارات، قطر، بحرین و عراق به‌زودی شکل می‌گیرد. امروز کشورهای منطقه به این نقطه رسیده‌اند که اگر قرار است امنیتی در منطقه برقرار باشد حتماً با هم‌افزایی و همکاری یکدیگر قابل انجام و برقراری است. در این راستا ائتلاف‌های جدیدی در حال شکل گیری در منطقه و فرامنطقه است. 

وی با اشاره به ائتلاف دریایی ایران، روسیه و چین بیان کرد:

این ائتلاف سه جانبه به همراه روسیه و چین که سالیانه رزمایش‌هایی را هم در قالب آن برگزار می‌کنیم در حال توسعه است. علاوه بر این ائتلاف‌های منطقه‌ای در حال شکل‌گیری است. به زودی شاهد آن خواهیم بود که منطقه ما از هر نیروی غیر موجه عاری شده و مردم منطقه با استفاده از سربازهای خود در حوزه امنیتی خود مسلط باشند.

او در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کدام کشورها تقاضا دارند تا در  اقدام اشتراکی منطقه‌ای به همراه ایران حاضر باشند گفت:

ما پیش از این با عمان اقدام اشتراکی را داشتیم و اکنون عربستان این هدف‌گذاری را انجام داده و به آن ورود کرده است. امارات، قطر، بحرین، عراق، پاکستان و هند جزو این کشورها هستند. تقریباً همه کشورهای حوزه شمال اقیانوس هند به این باور رسیده اند که باید در کنار جمهوری اسلامی ایران قرار گیرند و به صورت مشترک با هم‌افزایی قابل توجه امنیت را برقرار کنند.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان